EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

37 Üniversite Şanlıurfa'da Buluştu

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunları Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü "III. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri" etkinliği açılış törenine katıldı.

37 Üniversite Şanlıurfa'da Buluştu

Öğrencilerin üniversiteler ve meslekler hakkında bilgi edinerek doğru tercih yapmaları amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 37 üniversite stant kurarak okullarının tanıtımını yaptı.

 

Belediye Nikah ve Gösteri Salonunda gerçekleştirilen etkinlik programına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ve öğretmenlerle öğrenciler katıldı.

 

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, böyle bir etkinliğin Şanlıurfa’da düzenlenmiş olmasından çok büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Geçmiş günlerle bugünü karşılaştıran Vali Güvenç gençlere hitap ederek şunları söyledi; Dolayısıyla sizlerin yapacağı seçimler bizden daha isabetli olacaktır.

 

37 üniversitemizin bugün burada sizler için bulunması övünç verici, sevindirici bir durumdur. İnşallah değerlendirir ve iyi seçimler yaparsınız. Hepinizin başarılı olmasını içtenlikle diliyorum. şeklinde konuştu.

 

Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, bu devirde yaşayan gençlerin çok şanslı olduğunu söyleyerek, gençlerin internet ve gelişen teknoloji ile istedikleri her şeyi tanıma ve öğrenme imkânına sahip olduklarını bildirdi.

Gençlerin tercih yaparken, yeteneklerine ve ilgilerine göre tercih yapmalarını isteyen Rektör Mutlu, tercihlerinde verdikleri değeri de dikkate almaları gerektiğinin altını çizdi.

 

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Salonda 37 üniversitenin kurduğu stantların açılış kurdelesini kesip, stant kuran üniversitelerle ilgili bilgi aldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin standında ebru yapan Vali Güvenç, üniversiteleri ve temsilcilerini Şanlıurfa’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

37 üniversitenin stant kurduğu alanı öğrenciler 07.04.2012 tarihine kadar gezebilecek.