Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 15-02-2016 13:06   Güncelleme : 15-02-2016 13:06

Büyükşehir Zabıta’dan Okul Kantinlerine Denetim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri kent merkezinde okul kantinlerini denetledi.

Büyükşehir Zabıta’dan Okul Kantinlerine Denetim

Yapılan denetimlerde 3 kantinde bulduğu bozuk gıda maddesine el koyan  zabıta ekipleri,3 kantinin de  işletmecisi hakkında yasal işlem başlattı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı 2015-2016 eğitim öğretim yılı ikinci dönemine başlamasıyla birlikte okul kantinlerinde periyodik olarak denetim başlattı.

 

Şanlıurfa’nın merkez Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü İlçelerinde başlatılan denetimlerde Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Zabıta Merkez Amirlikleri sorumluluk bölgelerinde bulunan İlk ve Orta dereceli okulların çevresi ile kantinlerini denetliyor.

 

Bazı bölgelerde merkez ilçe Belediye zabıta ekiplerinin de katıldığı denetimlerde okulların çevresinde seyyar satıcıların gelişi güzel satış yapmalarına izin verilmiyor.

 

Denetimlerde okul kantinlerinde hijyenik kurallara uyulup uyulmadığı ve satılan gıdalar kontrol ediliyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde 3 okulun kantininde bulduğu bozuk gıda maddesine el koydu. İşlettiği kantinde bozuk gıda maddesi bulunduran 3 kantincinin de hakkında yasal işlem yaptı.

 

Zabıta Daire Başkanlığının Şanlıurfa merkezinde okul kantinlerine yönelik denetimlerini sık sık sürdürüleceği bildirildi.