SPOR
Giriş Tarihi : 17-02-2016 14:56   Güncelleme : 17-02-2016 14:56

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Anadolunun Manevi Kandillerini Gençlerle Buluşturuyor

Şanlıurfa Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığının, “ Anadolu’nun Manevi Kandilleri” adlı projesi kapsamında her hafta önemli bir kişinin hayatı hakkında belgesel izletilecektir. Bu kapsamda bu hafta Abdülhakim Arvasi Hazretleri’nin hayatını konu alan belgesel izletildi. Etkinliğe Hacı Bozan Bozanoğlu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Şanlıurfa Gençlik Merkezi gönüllüleri ve kulüp üyeleri katıldı. Etkinli sonunda gençlerle Abdülhakim Arvasi Hazretleri hakkında sohbet edildi ve Gençlik ve Spor Bakanlığının her genç bir fidan kalemleri dağıtıldı.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Anadolunun Manevi Kandillerini Gençlerle Buluşturuyor

 

Konu hakkında açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik Merkezi Koordinatör Müdürü İbrahim Halil Alp: “ Bakanlığımızın birçok projesi olmaktadır. Bu proje de gençlere diğer projeler gibi yarar sağlayacaktır. Anadolu’nun Manevi Kandillerini “Her Hafta Bir Kandil Yakıyoruz “  her hafta bir belgesel izletilip ecdadımızı gençlerle buluşturuyoruz. Amacımız gençlere ecdadını tanıtarak geleceğe daha sağlam adımlar atmaktır. Bu hafta da Seyit Abdülhakim Arvasi Hazretlerini konu alan belgeseli gençlerle buluşturduk. Program sonunda gençlerden aldığımız pozitif enerjiden anladığımız kadarıyla bu projede amacına ulaşmaktadır.”  dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Murat Önen ise: “ Anadolu’nun Manevi Kandilleri adlı proje çok anlamlı bir projedir. İnsan geçmişini tanımadan geleceğe bakamaz. Genç geçmişini, atasını, manevi ecdadını tanıdıkça, geleceğe aydınlıkla bakabilir. Bu kapsamda yaptıkları etkinlikten dolayı Şanlıurfa Gençlik Merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum.”  dedi.