Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-03-2016 17:42   Güncelleme : 01-03-2016 17:42

Dört koldan Sur'a seferberlik başladı

DTK, HDK, KJA, DBP ve HDP'nin "Herkes Sur'a yürümeli" çağrısından sonra Diyarbakır'ın merkez ilçeleri Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar'da hummalı bir çalışma başlatıldı. Harekete geçen kenttin tüm dinamikleri, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev, esnaf esnaf gezerek, yarın saat 16.00'da başlayacak Sur yürüyüşüne katılım çağrısı yaptı.

Dört koldan Sur'a seferberlik başladı

KAYAPINAR

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde DTK, KJA, DBP ve HDP yöneticileri çok sayıda yurttaşla birlikte Gaziler, Diclekent ve Huzurevleri mahallelerinde yürüyüşe çağrı yaptı. Evleri, dükkanları ve kahvehaneleri gezen yurttaşlar, dağıttıkları bildirilerle herkesi yarın Newroz ruhuyla Sur'a yürümeye çağırdı. 

YENİŞEHİR

Yenişehir ilçesinde Sur yürüyüş için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçenin birçok noktasında 5 bini aşkın bildiri dağıtılırken, Ofis Semti, Seyrantepe, İplik ve Şehitlik mahallerinde de yürüyüşe çağrı yapıldı. HDP, DBP, KJA ve DTK üyeleri tüm mahallelerde sokak sokak gezerek, herkesi yürüyüşe katılmaya çağırdı. 

BAĞLAR

Bağlar ilçesinde de HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, DBP İlçe Eşbaşkanı Ramazan Dengiz ve Bağlar Halk Meclisi üyeleri, "Herkes Sur'a yürümeli" çağrısını içeren bildiriyi esnafa dağıttı. Körhat, Kaynartepe ve Mevlana Halit mahallelerinde yurttaşlarla tek tek sohbet edilerek çağrılar yapıldı. Uca, yarın yapılacak yürüyüş için yurttaşları, Newroz ruhuyla katılmaya davet etti. Kahvehaneleri ve dükkanları dolaşarak bildiri dağıtan Uca, Bağlar halkını 7'den 70'e alanlara çağırdı. 

Evlerden 13 noktaya, buradan Sur'a 

Diyarbakır merkez ilçelerinde yarın şu noktalarda buluşacak olan yurttaşlar Sur'a yürüyüş düzenleyecek: 

Bağlar: Körhat Meclisi, Kaynartepe Meclisi, DBP-HDP Bağlar parti binası önü, Mevlana Halit Mahalle Meclisi.
Yenişehir: Şehitlik Meclisi, İplik Meclisi, Seyrantepe Meclisi, DTK binası önü. 
Kayapınar: Huzurevleri Meclisi, Gaziler Meclisi, Rojava Parkı, Diclekent Medya Kavşağı, Mezopotamya Meclisi.

(ekip/dm/rp)