Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 07-03-2016 17:05   Güncelleme : 07-03-2016 17:05

Eyyübiye Belediyesi Kadınları Yine Unutmadı

Eyyübiye Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yapmış olduğu etkinlikte ünlü sunucu İkbal Gürpınar’ı Eyyübiyeli kadınlarla buluşturdu.

Eyyübiye Belediyesi Kadınları Yine Unutmadı

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yapılan etkinlikte ünlü sunucu İkbal Gürpınar, Şanlıurfalı kadınlarla bir araya gelerek deneyimlerini ve başından geçen ilginç olayları aktardı.

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, eşi Ayşe Ekinci, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanvekili İsa Kızıldemir, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye birim müdürlerinin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. Yaklaşık 2 saat süren ve yoğun katılımla gerçekleşen program, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin açılış konuşması ve İkbal Gülpınar’ın sunumuyla sona erdi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapılan etkinliğe katılan tüm kadınlara karanfil dağıttı.Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci programda yaptığı konuşmada Ak Parti İktidarı döneminde kadınlara yönelik yapılan çalışmaları verileriyle aktarırken, Eyyübiye Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmaları da kadın katılımcılarla paylaştı. Konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Başkan Ekinci, ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun. Kadınlar gününü bizler bugün erken kutluyoruz. 7 Mart’a aldık. Neden erkene aldık, çünkü kadınlarla ilgili, belki kadınların içerisinde en çok örnek gösterilecek kişi ancak bugüne müsaitti. Çok kıymetli İkbal Gürpınar Hanım Efendi aramızdadır. Erkene aldığımız halde şuanda arzuladığımız, hedeflerimiz sayıya ulaşmış durumdayız. Belki de böyle otantik bir ortamda Kadın Hakları ile ilgili şuan ki kadınların durumu ile ilgili mutlu aile, mutlu birey toplumla ilgili en güzel sunum böyle mekânlarda daha fazla alınır diye düşünüyorum. Bizlere diyorsunuz ki seçim meydanlarında belirttiğimiz gibi bir eğer bir evde kadın mutlu ise, kadın huzurlu ise, kadının yüzü gülüyorsa o evde esininde, çocuğunun da yüzü gülüyordur. Bizlerde bugünün anlam ve önemine binaen böyle bir etkinlik düzenledik. Ablalarımızla, kardeşlerimizle bir araya geldik.  Bu vesile tüm kadınlarımız 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun.’’ Dedi.

Başkan Ekinci’nin konuşmasından sonra sahneye çıkan Televizyoncu İlbal Gürpınar yaklaşık 1 saat boyunca mutlu birey, mutlu aile ve mutlu toplum konusunda katılımcılarla bilgilerini paylaştı.Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve ekibine böylesi anlamlı bir günde kendisini Eyyübiyeli kadınlarla bir araya getirdiği için teşekkür eden İkbal, ‘’Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye teşekkür ediyoruz. Mutluluk, sevgi, ve paylaşımla oluşan bir olgudur. Bir birimizi seversek toplumun en mutlu bireyleri olarak milletimizle de bu mutluluğu paylaşmış oluruz. Tekrardan hepimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun. ‘’ Dedi.

Programın sonunda Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Ayşe Ekinci tarafından İkbal Gülpınar’a günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci tarafından hediye edilen yöresel kıyafeti giyen ve kadın katılımcılardan alkış alan İkbal Gülpınar, daha sonra protokol ve katılımcılara imzalı kitap hediye etti.

 

---------------------