KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-03-2016 17:34   Güncelleme : 11-03-2016 20:49

2016 Urfa Nevrozu DBP ve HDP Tertip Komitesinin Açıklaması!

Haber: Süleyman Turan-İbrahim Uygur

2016 Urfa Nevrozu DBP ve HDP Tertip Komitesinin Açıklaması!

 

DİRENEREK KAZANACAĞINIZ ŞİYARIYLA 2016 NEWROZ MERKEZİ

PLANLANMASINI GÖNDERİYORUZ.

ŞANLIURFA DA NEWROZ 19 MART'TA

Tarih bir süreçte 2016 Nevroz unu karşılamış bulunuyoruz. Çok zorlu ve zorluklarla dolu bir süreci mücadele geleneğimize tarihi destanlar yazdıracak bir dönem geride bıraktık. Geleceğe yön veren ve doğrultu kazandıran perspektifi bu zorlu süreçte çıkardığımız bir gerçektir.

DİRENEREK KAZANACAĞINIZ ŞİYARIYLA 2016 NEWROZ MERKEZİ

PLANLANMASINI GÖNDERİYORUZ

Çağdaş Kawa Mazlum DOĞAN’LA başlan bu direniş destanı Zekiye Alkanlar arla Rahşanlarla. Ronahi - Berivanlarla ve en son SİLOPİ, ÇİZİR, GEWER, FARQİN, KERBORAN, NİSEBİN, ŞIRNAK, HEZEX, SUR vb. ile halk direnişine dönüşen bir nevroz bilinci ve kültürü ile kök salmıştır BU GELENEK RÖJAWADA DEVRİME VE KÜRDİSTANIN DÖRT BİR YANINA ÖZ YÖNETİM VE DEMOKRATİK ÖZELLİK ANLAYIŞINA DÖNEREK SÖNMEYEN BİR ATES OLMUSTUR. Cızır halk meclisi es başkanı Mehmet TUNÇ’UN en son sözleri ve değerlendirmeleri ve nevroz ruhu  ve ateşinin dalga dalga nasıl toplumssalaşıp halk direnişine dönüştüğünü en büyük göstergesi ve ispat olmuştur.

 

iste 2016 nevroz ‘unun bu direniş geleneğine dayanarak yeni bir aşama olarak karşılamış bulunmaktayız.

Direniş nevrozu ile ortaya çıkan görkemli direniş iradesi ve deh akları bu topraklardan silip atmasını bilenecektir. Artık deh akların söz söylemeye hakları yoktur.söz ve eylem sırası dinerek kazanan hakların olacaktır. bizde nevrozu ortaya çıkan bu direniş ruhuyla karşılıyoruz.nevroz perspektifimiz bu açıdan bu ruhu taşlardın an görkemli ve milyonların katılacağı bir kutluma temelinde olacaktır  

DBP VE HDP TERTİP KOMİTE

17 Mart 2016 Perşembe Ceylanpınar Halfeti

18 Mart 2016 Cuma Suruç Bozova Birecik

19 Mart 2016 Urfa merkez

20 Mart 2016 Viranşehir Siverek Hilvan