GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2016 12:13   Güncelleme : 12-03-2016 12:13

Kaymakamlık taziye evlerinin anahtarlarını toplattı

Silvan Kaymakamlığı, hizmet üretmesi yasaklanan Silvan Belediyesi'nin yaptırdığı taziye evlerinin anahtarlarını toplatarak, belediyede taşeron olarak çalışan işçilerin listesini istedi.

 Kaymakamlık taziye evlerinin anahtarlarını toplattı

Diyarbakır Valiliği'nin ve ilçe kaymakamlıklarının, DBP'li belediyelerin hizmet vermelerini "ikinci bir emre kadar" yasaklaması sonucu Silvan Kaymakamlığı, ilçede bulunan ve belediye tarafından yapılan tüm taziye evlerinin anahtarlarını toplatarak, belediyede taşeron olarak çalışan işçilerin listesini istedi. Hizmetleri yasaklanan belediye duruma çözüm bulmak için ilçede faaliyet yürüten sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi. Silvan Belediyesi başkanlık makamında yapılan toplantıya mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Toplantıda duruma ilişkin açıklama yapan Silvan Belediyesi Eşbaşkanları hizmetlerin durduğunu ve bunun da kaymakamlık tarafından gönderilen yazıdan kaynaklı olduğunu belirtti. Hava şartlarının düzeldiğini ve bununla birlikte belediye hizmetlerinin de start alacağını belirten belediye eşbaşkanları, gönderilen yazıdan sonra gerekli mercilerle görüşme yaptıklarını ancak sonuç alamadıklarını ifade etti.

Toplantıda konuşan sivil toplum örgütleri de kentteki hizmetlerin aksamaması gerektiğini ifade etti. Sivil toplum örgütleri aralarında bir heyet oluşturarak, gerekli mercilerle iletişime geçeceklerini belirtti. Sivil oluşumlar sorunun çözülmemesi durumunda ise gerekirse Ankara'ya kadar gideceklerini belirtti.

diha