Haran
Giriş Tarihi : 17-03-2016 17:45   Güncelleme : 17-03-2016 17:45

Kuzu Harran Ağası oldu

CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı Burhan Kuzu, Harran ilçesini gezdi. Yöreye özgü aba giyip başına poşu bağlayan Kuzu'ya Harran Ağası yakıştırması yapıldı.

 Kuzu Harran Ağası oldu

 

Şanlıurfa'da 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi Bilgilendirme' konferansına katılan Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz'un davetlisi olarak ilçeyi ziyaret etti. Harran'da kalabalık bir grup tarafından karşılanan Prof. Dr. Burhan Kuzu, vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra, akşam yemeği için Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz'un evine geçti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, ziyarette yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'nın ve Harran'ın peygamberler şehri olduğunu vurgulayarak, "Bu bölgeleri yönetmek çok zor. Rastgele hükümetlerle olmaz bu iş. Bu bölgede istikrar; inançlı, ciddi, dik durabilen tek partili hükümetlerle sağlanabilir. Her yerde başkanlık sistemini anlatıyoruz. Bu vesileyle Harran ilçesine geldik" dedi.

Harran ziyaretinde oldukça memnun kalan Kuzu'ya yöresel aba giydirilip başına poşu takıldı. Yöresel kıyafetler içerisinde fotoğraf çektiren Kuzu'ya eşlik eden bürokratlar, Harran'ın yeni Ağası Burhan Kuzu yorumunda bulundular.