GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2016 17:12   Güncelleme : 22-03-2016 17:12

Vali Küçük: Ekmek herkesin hakkı

ŞANLIURFA'da, Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde Çölyaklılar Derneği ile İnsani Yardım Platformu işbirliği ile açılan mağazada Suriyeli Çölyak Hastalarına ekmek malzemesi dağıtıldı.

Vali Küçük: Ekmek herkesin hakkı

Suriyeli çölyak hastası çocuklar için Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde kurulan mağazaya gelen Vali İzzettin Küçük, burada Suriyeli çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla tercümanlar aracılığıyla sohbet eden Vali Küçük, öğrencilerin hazırladığı gösteriyi büyük beğeni ile izledi. Gösterinin ardından Vali Küçük, mağazayı gezerek Çölyak hastası çocuklara glütensiz gıda maddelerini dağıttı. Mağazada ayrıca Vali Küçük, giyim yardımının da yapıldığı mağazada çocukların yeni elbiselerini giymelerine yardım etti.

Çölyak Hastaları için Yurt dışından getirilen tohum ile Ceylanpınar Tarım İşletmeleri arazisinde Glütensiz gıda için üretime başlayacaklarını ifade ederek şunları söyledi.

"2012 yılından bu yana hem Suriye'ye hem Suriye'den Türkiye'ye sığınan mağdurlara hem de bölgede yaşayan muhtaç durumdaki vatandaşlara yardım elini uzatan İnsani Yardım Platformuna teşekkür ediyorum. Çölyak hastaları için özel çalışmalarımız var ve Uzakdoğu'dan getirilerek Ceylanpınar Tarım İşletmelerinde yetiştirilecek olan glütensiz buğdayla da çölyak hastalarının ihtiyaçlarının karşılayacağız. Ekmek herkesin hakkı" diye konuştu.

Vali Küçük daha sonra engelli 3 çocuğa tekerlekli sandalyelerini hediye etti.