Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 24-03-2016 09:37   Güncelleme : 24-03-2016 09:37

Yeni Transfer Merkezleri Yolcu Kabulüne Başlıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, günülük ortalama 200 Bin yolcunun taşındığı Şanlıurfa'da vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için yeni yaptığı 2 yeni toplu taşıma aktarım merkezini hizmete açıyor.

Yeni Transfer Merkezleri Yolcu Kabulüne Başlıyor

Toplu taşıma'da Türkiye'ye emsal niteliğinde uygulamalarıyla bir çok ödüle layık görülen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yeni güzergahların açılması ve filosuna yeni kattığı araçlarla birlikte yapımını tamamladığı Emirgan ve Abide Yolcu Aktarma Merkezilerinde 28 Mart Pazartesi gününden itibaren yolcu kabulüne başlıyor.

 

Mevcutta bulunan toplama merkezinin yoğunluğunu azaltmak için yapımını tamamladığı Emirgan Aktarım Merkezinde; 63 nolu Balıklıgöl, 71-72-73-73A-75-76-78 Karaköprü, 95 nolu Organize Sanayi ve 90 nolu Osmanbey hatları vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

Abide Aktarma merkezinde ise, 77 Nolu Akziyaret - Hamurkesen, 92 Nolu Çamlıdere ve Havaalanına yolcu taşımacığı yapacak olan toplu taşıma araçları da bu merkezden hizmet veremeye başlayacak.

 

Öte yandan Modern bir görünüm ile son donatıların mevcut olduğu aktarım merkezlerinde; hava şartlarına uygun bekleme alanları,  Urfakart Dolum Merkezi, Mescit, bay ve bayan lavaboları yer alacak.