Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 24-03-2016 11:27   Güncelleme : 24-03-2016 12:15

Haliliye Zabıtadan Büyük Operasyon; 4 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi

Haliliye Belediyesi Zabıta ekipleri, polis ekipleriyle birlikte arama yapılan bir evde 4 ton sahte deterjan ve şampuan ele geçirdi. Halk sağlığını korumaya yönelik yapılan denetimde ele geçirilen deterjan ve şampuana el konulurken, ev sahibi hakkında tutanak tutuldu.

Haliliye Zabıtadan Büyük Operasyon; 4 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi

Haliliye Belediyesi Zabıta ekipleri, gelen bir ihbar neticesinde polis ekipleriyle birlikte Cengiz Topel Mahallesi’ndeki bir evde yapılan aramaya katıldı. Polis ekiplerinin evde yaptığı aramada, bidonlar içerisinde kaçak yollarla yapılmış deterjan ve şampuan olduğu saptandı. 4 ton olduğu belirlenen sahte deterjan ve şampuana zabıta ekipleri el koyarken, polisler de sahte deterjanı üreterek piyasa sürme hazırlığında olan kişi hakkında yasal işlem yaptı. El konulan bidonlar dolusu sahte deterjan ve şampuan, zabıta ekipleri tarafından imha edildi.

 

Zabıta ekipleri, daha öncede yaptığı denetimler sırasında piyasaya sürülmeye hazırlanan dört buçuk ton sahte zeytinyağı ele geçirmiş, zeytinyağı olarak satılmaya hazırlanan pamukyağının imhasını gerçekleştirmişti.

 

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halk sağlığını korumaya yönelik yapılan denetimlerin devam edeceği ve sahte ürünlerin satışına müsaade edilmeyeceği bildirildi.