KADIN
Giriş Tarihi : 09-04-2016 12:34   Güncelleme : 09-04-2016 12:34

DBP Kadın Meclisi: Türkiye siyasetini değiştireceğiz

DBP Kadın Meclisi, DBP il eş başkanlarının katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi. DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Gülcihan Şimşek, "Türkiye siyasetini değiştirme iddiamız var ve bunu değiştireceğiz. Kürdistan'da gerçekleşen göç ettirme politikasından başka bir şey değildir. Bizler bu göçertme politikalarına karşı duracağız" diye konuştu.

DBP Kadın Meclisi: Türkiye siyasetini değiştireceğiz

DBP Kadın Meclisi, son süreçte yaşanan gelişmelere ilişkin DBP Genel Merkez binasında bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. KJA bileşenleri ve DBP il eşbaşkanlarının katıldığı toplantıda DBP MYK üyesi ve DBP Kadın Meclisi Sözcüsü Fatma Gül açıklama yaptı.

 

Fatma, kendilerini bir kongre sürecinin beklediğini belirterek, il ve ilçe eşbaşkanlarının tutuklanmasından kaynaklı toplantının eksik geçtiğini dile getirdi. Fatma, Türkiye'de soykırım politikalarının hız kesmeden devam ettiğini belirterek, "Bu soykırım politikaları tüm Kürt  ve demokrasi arayışçılarına karşı başlatıldı. Kürdistan topraklarında katliam, soykırım ve tutuklama politikaları gün geçtikçe sertleşiyor. Devletin gerçekleştirdiği bu politikalar nedeniyle her şey 'suç' sayılıyor. Bu sürece daha güçlü cevap olmak ve 'dur' demek amacıyla örgütlülüğümüzü güçlendirmeliyiz" diye konuştu.

 

'CHP AKP'nin oyununa ortak olmuştur'

 

"Türkiye bir çılgınlaşma sürecinden geçiyor" diye konuşan Fatma, hiçbir demokratik eyleme tahammül edemeyen bir iktidar gerçeğiyle karşı karşıya olduklarını, özellikle 'sokağa çıkma yasakları' adı altında gerçekleşen katliamların soykırımdan farklı olmadığını belirtti.

MHP'nin de soykırımlara destek vererek AKP'nin ortağı olduğunu ifade eden Fatma, "Mecliste Aile ve Sosyal Politikaları Bakanlığının oyununa CHP söylemleriyle ortak olmuştur. Türkiye'de muhalefet ve iktidar düzeysiz bir hale bürünmüştür. Sunni yapay politikalar halklarımız açısından karanlık bir gidişata doğru ilerliyor. Toplantımızda bu gidişata nasıl dur diyebiliriz tartışmalarımızı yürüteceğiz" diye belirtti.

 

'Türkiye siyasetini değiştirme iddiamız var'

 

DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Gülcihan Şimşek de söz alarak, yaşanan tüm saldırıların kadın bedeni üzerinden gerçekleştiğini vurguladı. Kadınlar olarak saldırılara karşı daha fazla örgütlenerek cevap olacaklarının altını çizen Gülcihan, "DBP olarak, Kadın Meclisi olarak direnişimizi yükselteceğiz. Çok sayıda yoldaşımızı ya kaybettik ya da dört duvar arasına koydular. Türkiye siyasetini değiştirme iddiamız var ve değiştireceğiz. Kürdistan'da gerçekleşen göç ettirme politikasından başka bir şey değildir. Bizler bu göçertme politikalarına karşı duracağız. Barışı isteyenler ve ölümü istemeyenler suçlu duruma gelmiştir ancak biz bu istemden asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

 

(JINHA)