SİYASET
Giriş Tarihi : 15-04-2016 13:35   Güncelleme : 15-04-2016 13:35

Diyarbakır yarın büyük mitinge hazırlanıyor

DİYARBAKIR- HDP, DBP, KJA, DTK, DEM-GENÇ öncülüğünde yarın saat 14.00'te Diyarbakır il binası önünde eşbaşkanların da katılacağı bir miting düzenlenecek.

Diyarbakır yarın büyük mitinge hazırlanıyor

AKP iktidarının Sur'a dönük "Acele kamulaştırma" kararı adı altına el konulma kararının iptali ve Kürt halkına yönelik siyasi soykırım operasyonlarına dur demek için yarın DBP il binası önünde HDP, DBP, KJA, DTK, DEM-GENÇ'in katılımıyla miting yapılacak. Yarın saat 14.00'te yapılacak mitinge, DBP, HDP, DTK, HDK, KJA eşbaşkanları, STK temsilcileri ve  milletvekilleri katılacak.

 

DBP Diyarbakır İl Yöneticisi Abdullah Eflatun, baskı, saldırı ve operasyonlara dur demek için Diyarbakır halkını mitinge davet etti.

 

Eflatun, "Dün yapılan baskınlarda il eşbaşkanımız gözaltına alındı. Parti binamızda yapılan arama 11 saat sürdü ve birçok materyale el konuldu. Eş genel başkanlarımızın da katılacağı mitingin hazırlıkları tamamlandı. Bütün halkımızı bu operasyonlara karşı partilerine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Diyarbakır halkı yarın DBP il binası önüne gelerek, seslerini yükseltemeye çağırıyoruz" diye konuştu.

 

(diha)