Viranşehir
Giriş Tarihi : 28-04-2016 13:00   Güncelleme : 28-04-2016 13:00

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçe Zabıtaların İstişare Toplantısı

Viranşehir’de İlçe Zabıtaların İstişare Toplantısı

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçe Zabıtaların İstişare Toplantısı

Urfa/Viranşehir İlçe belediyelerin her ay farklı bir ilçede yaptıkları iştişare toplantıları,bu ay Viranşehir de yapıldı.Toplantıya Belediye Eş Başkanımız Emrullah Cin'in katılımıyla başladı.toplantıda konuşan Belediye Eş Başkanımız Emrullah Cin:Yapılacak olan toplantılar da alınacak olan kararların idarelere bildirilmesi ve uygulama için dayatılmasının gerektiğinin ve diğer ilçe belediye başkanlarının da  düzenli olarak toplantılara katılması gerektiğini  ve özelikle ilçe sorunlarının bire bir görüşülüp çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Belediye Eş başkanımız  Emrullah Cin'den sonra konuşma yapan Zabıta Müdürü  Nesih Kaya :

Daha önce toplantılarımızı Büyükşehir ,Suruç,Harran ve Ceylanpınar belediyelerinde gerçekleştirdik. bu toplantılar ilk başta tanışma  ve kaynaşma olarak daha sonra görüş alış verişi ve ortak akılda buluşmaya,ortak konuların masaya yatırıldığı bir geçiş dönemi oldu.Bu toplantıların asıl amacı ; vatandaşın öncelikli  sorunları nelerdir,bu sorunların çözüm yoları nelerdir ve vatandaşların beklentilerinin neler olduğunun tartışılıp  iştişare edilmesi gerekir. önceliklerimiz arasında özelikle halkın huzurlu ,sağlıklı ve düzenin kurunmaya  yönelik çalışılması gerektiğine inanıyor ve bu konular üzerinde tartışmaların yürütülmesi gerektiğine inanıyorum.görevimizin birinci esası halkımıza hizmetir.bu çerçevede değerlendirilmek gerektiğine inanıyorum.

Sonuç olarak bu toplantılarımızın burada kalmayıp daha da genişleyeceğine ,farklı platformlara taşınacağına ve etkinliğinin artacağına inanıyorum.Çalışmalarımızın barış ,sevgi ve kardeşlik tesis edildiği bir ortama geçilmesini diliyorum.hepinize teşşekür ediyorum .dedi.