Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 02-05-2016 11:16   Güncelleme : 02-05-2016 11:16

EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN GÖZYAŞI GECELERİ ETKİNLİĞİ

Haber Merkezi Gaphaberleri.com Şanlıurfa: Süleyman TURAN

EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN GÖZYAŞI GECELERİ ETKİNLİĞİ

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Gözyaşı Geceleri Tövbekâr” adlı program izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Şair Nabi Kültür Merkezinde düzenlenen “Gözyaşı Geceleri Tövbekâr” adlı tiyatral etkinlik, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Yoğun katılımla gerçekleşen ve yaklaşık iki buçuk saat süren programda birçok izleyicinin duygularına hâkim olamayıp gözyaşı döktüğü görüldü. “Gözyaşı Geceleri Tövbekâr” adlı tiyatral etkinlik, Mevlana'nın hayata bakışını insanlığa aktarmak için sunulan ve sema gösterileriyle süslenen görsel bir şölen olarak nitelendiriliyor. Müzik, görüntü, ışık ve efektlerle bütünlük sağlayan tiyatral etkinliğin ana teması; mutluluğun tek yolunun sevgi olduğu gerçeği.

Şair Nabi Kültür Merkezinde Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Gözyaşı Geceleri adlı etkinliğe Eyyübiye Belediye Başkanvekili İlhami Günbeği, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin ilci, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri ve amirlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun katılımın olduğu ve insanların duygusal anlar yaşadığı bu etkinlikle ilgili konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin eşi Ayşe Ekinci: "Daha öncesinde Allah bana Umre ‘ye gitmeyi nasip etmişti fakat burada daha soğukkanlılıkla daha içten yaşadım ve birçok bayanla beraber ben de gözyaşlarıma hâkim olamadım. Rabbim herkese bu görevi sağlıklı ve idrakli bir şekilde yerine getirmeyi nasip etsin. Rabbim yaptığımız ibadetlerimizi almasın ve lanetli şeytanadır uydurmasın. Bu kötü günlerde selamı birbirimizden eksik etmeyelim. Selam parayla değildir bu nedenle birbirimizle hep selamlaşalım. Birbirimizin kaşına, gözüne, üstüne başına değil selamlaşmamıza bakalım. Ümmeti Muhammedin birbirine sahip çıkması şu zamanlarda birbirine kenetlenmesi bizim için en büyük duadır. Hepinizi Allah'ın selamı ile selamlıyorum “diye konuştu.

Eyyübiye Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeği’: "Aşkların en güzeli peygamber aşkı, aşkların en güzeli İslam aşkı, bu dünyaya ahiretimizi kazanmak için gelmişiz. Ben 'Göz Yaşı Gecelerine' teşekkür ediyorum. Gerçekten yapmaları gereken en güzel işi gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yerine getiriyorlar. İslam’ı, milli ve manevi duyguları anlatma adına çok güzel çalışmaları yerine getiriyorlar. Bu gecede sergiledikleri oyunla da ayrı bir keyif aldık. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum “dedi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, "Biz yıllar yılı Türkçe ve Edebiyat derslerinde tiyatro dalını anlatırken tiyatroyu batıdan gelen bir sanat olarak bilirdik. Tiyatro'nun İslami anlamda sergilendiğini de 'Göz Yaşı Geceleri ' ekibiyle görmüş olduk. Sizleri en içten duygularımla kutluyorum. Bu tür gösterilerin daha çok okullara, öğrencilere ulaştırırsak o kadar güzel olur. Eyyübiye Belediyesi'ne de bu gösteriye öncülük ettiği için teşekkür ederim “şeklinde konuştu.