ORTADOĞU
Giriş Tarihi : 04-05-2016 16:55   Güncelleme : 04-05-2016 16:55

Fezlekede ‘KANDİL’ sürprizi!

Türkiye’de “çözüm süreci”nde İmralı- Ankara- Kandil hattında görüşmeleri yürüten HDP heyetinin Kandil'de Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) yöneticileri ile çektirdiği ve bazı gazetelerde yar alan fotoğrafın da fezleke konusu yapıldığı ortaya çıktı.

Fezlekede ‘KANDİL’ sürprizi!

Kandil'deki bir görüşmede KCK yetkilileri ile aynı fotoğraf karesinde bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve milletvekilleri Altan Tan ile Sırrı Süreya Önder hakkında yapılan bir ihbar üzerine, “Terör örgütü propagandası yapmaktan” fezleke hazırlandı.

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 7 Ekim 2015 tarihinde 3 HDP'li hakkında “Terör örgütü propagandası” yapmaktan fezleke hazırlayıp Adalet Bakanlığı'na gönderdiği belirtildi. 


İhbar eden İstanbul’dan

 

İstanbul'da oturan A.T.D. adındaki bir kişinin, 8 Mart 2003'te bir gazetede yer alan fotoğrafla ilgili yaptığı ihbar üzerine hazırlandığı belirtilen fezlekede şöyle denildi:


"A.T.D., 11 Mart 2013 tarihli İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yazmış olduğu dilekçesinde 8 Mart 2013 tarihinde sözcü gazetesinde yayınlanan, milletvekillerinin Kuzey Irak'taki örgüt mensuplarıyla çekilmiş resimleri nedeniyle suç ihbarında bulundu.  ( Kaynak Rudaw )