ORTADOĞU
Giriş Tarihi : 05-05-2016 14:02   Güncelleme : 05-05-2016 14:02

Tüm kepenkler kapalı / Halk evlere çekildi!

- Kilis'te, birbiri ardına atılan Katyuşa roketatar mermilerine tepki gösteren esnaf bugün kepenk kapattı.

Tüm kepenkler kapalı / Halk evlere çekildi!

Geçen 18 Ocak gününden bu yana IŞİD denetimindeki Suriye'nin Bab bölgesinden atılan 60'ın üzerinde katyuşa roketatar mermisiyle 20 kişinin öldüğü, 72 kişinin yaralandığı Kilis kent merkezinde yaşayanların tepkisi büyüyor.

 

 Bu sabah yine roket mermilerinin isabet ettiği kentte tedirgin olan halk eve kapanırken, esnaf da tepki için kepenk açmadı. 


Bugüne kadar roketli saldırılarda 90 bina ile 32 aracın hasar gördüğü kentte esnafın kepenk açmamasıyla sokakların boşaldı.

 

Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ömer Sevengül, kepenk kapatan esnafın yaşananlardan dolayı sıkıntı içinde olduğunu belirterek, şyle dedi:

 

"Her gün patlama sesiyle uyanıyoruz. Tek isteğimiz bir an önce insanlarımızın rahata kavuşması. Çünkü şu anda insanlar korku içerisinde ve her an roket saldırısı olabileceği endişesi taşıyor. Can güvenliğimizin sağlanmasını istiyoruz. Esnafımız tepki için kepenk kapattı ve bu sesimizin duyulmasını istiyoruz."

 

İşyerlerini kapatan esnaf ise huzur ve can güvenlikleri olmamasına tepki amacıyla işyerlerini açmadıklarını ifade etti.  ( Kaynak rudaw )