GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2016 09:21   Güncelleme : 12-05-2016 09:21

Hemşirelik Kutsal Bir Meslektir

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uz. Dr. M. Cihan Ekmen Hemşirelik günü ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları ifade etti: Fedakar hemşirelerimizin hemşireler haftasını (12-18 mayıs ) kutlarım Hemşirelik; tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.

Hemşirelik Kutsal Bir Meslektir

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

 

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uz. Dr. M. Cihan Ekmen  Hemşirelik günü ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:

Fedakar hemşirelerimizin hemşireler haftasını (12-18 mayıs ) kutlarım 

Hemşirelik; tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.
Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir.
Sağlık Hizmeti bir ekip hizmetidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından biri olmuştur.
Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler.
Bu bağlamda özveriyle hizmet veren tüm hemşirelerimize teşekkürlerimi sunar, 12 Mayıs Hemşireler gününüzü kutlayarak, meslek hayatınızda başarılar dilerim