GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Bakan Şimşek,'Şanlıurfa'da Teşvik Paketinin Merkezinde'

Vali Celalettin Güvenç ile birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 57 ilin defterdarının katılımıyla Hilton Garden İnn Otel’de gerçekleştirilen Türk Ticaret Kanunu Konulu Toplatıya Katıldı.

Bakan Şimşek,'Şanlıurfa'da Teşvik Paketinin Merkezinde'

Vali Celalettin Güvenç ile birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 57 ilin defterdarının katılımıyla Hilton Garden İnn Otel’de gerçekleştirilen “2011 Yılı Değerlendirmesi ve 2012’ye Stratejik Bakış” konulu toplantıya geçen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek burada ilk olarak Şanlıurfa’nın bir konuşma yaptı.

 

Bakan Şimşek, “Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde az gelişmiş illerimiz 6. Bölgede değerlendirildi.

Bakan Şimşek konuşmasının ardından Şanlıurfa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın gerçekleştirdiği Türk Ticaret Kanunu ile ilgili toplantıya katıldı.

 

Burada muhasebeci ve müşavirlere yönelik bir konuşma yapan Bakan Şimşek, daha sonra Vali Güvenç ile birlikte Balıklıgöl’e geçti. Balıklıgöl’de balıklara yem atan Bakan Şimşek, Balıklıgöl’ü gezmeye gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

 

Şehit yakınları ile yemek

 

Bakan Şimşek, bu anlamlı etkinlik vesilesiyle şehit aileleri ve yakınlarıyla birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Ülkemizde ve dünyada ki bütün şehitlere Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize de uzun ömür diliyorum. Hakikaten şehitlerimiz siz şehit aileleri bu ülkeye en büyük fedakârlığı yaptınız. Size ne kadar hizmet etsek, size ne yaparsak yapalım yetmez.” dedi.

 

Şanlıurfalılara minnetlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz. Burası İbrahim’in toprağı Şanlıurfa’nın sağduyusu, basireti, feraseti her şeyin üstünde biz de onun için Şanlıurfa’yı baş tacı ediyoruz.

 

Bu mübarek şehre hizmet etmeyi ibadet sayıyoruz. Allah’ın bize verdiği en büyük lütuflardan biri olarak görüyoruz. Bu düşüncelerle sizleri selamlıyorum, acılarınızı paylaşıyorum, geçmişlerimize rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Valiliği ziyaret etti

 

Bakan Mehmet Şimşek’i, Valilik girişinde Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç karşıladı. Valilik şeref defterini imzalayan Mehmet Şimşek, Vali Celalettin Güvenç’in makamında brifing aldı.

 

Burada bir açıklama yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İnanıyorum ki Urfa için 1 milyar dolarlık ihracat çok mütevazı bir hedef olur.

İnanıyorum ki bu başarılabilir. Yeter ki biz bu teşvikleri bir fırsata dönüştürelim. Hükümet olarak bu konuda her türlü çabayı gösteriyoruz.

 

Dolayısıyla bu teşvikle birlikte yeni ilave yatırımlar Urfa’ya yapılacak. Burası 6. Bölge burada huzur var. Burası diğer güneydoğu illerine göre nispeten daha huzurlu.

 

Terör olayları daha az oluyor. Dolayısıyla yatırımcıyı buraya çekmek nispeten daha kolaydır. Urfa’nın Türkiye ekranına pozitif şekilde yansıdığını söyleyebilirim.

Yani Urfa’nın bence potansiyeli büyüktür. Hiç kaygılanmaya gerek yoktur. Biz gereken her türlü tedbiri alıyoruz ve önünü açıyoruz” şeklinde konuştu.