DÜNYA
Giriş Tarihi : 19-05-2016 17:39   Güncelleme : 19-05-2016 17:39

Yıldırım; fıkrayla başladı, ilk mesajı ‘terörle mücadele’ oldu

AK Parti genel başkanlığına aday olduğu açıklanan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, fıkrayla başladığı konuşmasını “Bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız” sözleriyle bitirdi.

Yıldırım; fıkrayla başladı, ilk mesajı ‘terörle mücadele’ oldu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik partisinin genel başkan adayının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olduğunu açıkladı.

Adaylığının açıklanmasının ardından kısa bir konuşma yapan Yıldırım, konuşmasına fıkrayla başlarken, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘bağlılık’ vurgusu yaptı.

Yıldırım, sözlerini, “Bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız” diyerek sonlandırdı.

Binali Yıldırım’ın konuşması şöyle:

“Şimdi aklıma bir şey geldi, Temel konuşma yapmaya hazırlanıyormuş. Kürsüye çıkmış bakmış ki konuşması yok. Benim ki gibi. Sonra dönmüş demiş ki topluluğa buraya çıkarken konuşmamı bir Allah biliyordu bir ben. Şimdi bir Allah biliyor.

“Çok değerli dava arkadaşları, aziz milletim, değerli basın mensupları… Sözlerimin başında 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramımızı tebrik ediyorum.

“Şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimizi şükranla anıyorum. Partimizin 19 Mayıs 1919’da Samsun’da doğan milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen bir güneş gibi 2001 tarihinde milletimizin aydınlık geleceğini müjdeleyen bir meşale olduğunu bir kez daha milletimizle paylaşmak istiyorum.

“22 Mayıs yani bu Pazar günü 2. Büyük Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili bütün parti teşkilatımız ve mensuplarımız canla başla hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. AK Parti demokrasi şölenine, büyük kongreye hazır.

“Kurucularından biri olmaktan her zaman büyük onur duyduğum AK Parti’nin Genel Başkanlığına aday görülmek benim için çok büyük onurdur. Sayın Genel başkanımız, başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı partimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyorum. Kendisi kurucu genel başkanımız Sayın Erdoğan’dan aldığı bayrağı bugüne kadar başarıyla getirmiştir.

“AK Parti kongrelerini diğer parti kongrelerinden ayıran bir özellik vardır. AK Parti kongreleri bir ayrışma değil birlik beraberlik kongresidir. Bu süreç içinde partimizin demokrasi geleneğinde olan istişare süreçleri büyük bir başarı ile sürdürülmüş ve partimizin ana kademelerinde 800’e yakın mensubumuz arasında istişareler başarıyla tamamlanmış ve neticede bu toplantılarla genel başkan adayının kim olacağına karar verilmiştir.

“Az önce açıklandığı gibi yapılacak kongrede genel başkan adayı olarak şahsımın gösterilmiş olması dolayısıyla tüm teşkilatıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Şunu herkes bilmelidir AK Parti bir dava partisidir. Milletin geleceğini inşa etme partisidir, geçmişini koruyarak geleceğe yürüyen partidir. Kurucu genel başkanımız, liderimiz başta olmak üzere tüm arkadaşlarımızla tam bir uyum içinde çalışacağız.

“Diyarbakır’a, hunharca katledilen vatandaşlarımızın yanına gitmeden önce bir şeyi söylemek istiyorum; milletimiz rahat olsun bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız.”(kaynak imc)