SİYASET
Giriş Tarihi : 19-05-2016 19:58   Güncelleme : 19-05-2016 19:58

Erdoğan Diyarbakır'a gidiyor

Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte 28 Mayıs'ta Diyarbakır'a geleceklerini söyledi.

Erdoğan Diyarbakır'a gidiyor

AK Parti Genel Başkan adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bombalı aracın infilakı sonucu 16 kişinin hayatını kaybettiği Tanışık köyüne gitti.

 

Yıldırım, beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehdi Eker, Vedat Demiröz, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve bazı milletvekilleriyle Tanışık köyüne gitti.

 

Taziye çadırını ziyaret eden Yıldırım, patlamada hayatını kaybeden 16 kişinin yakınlarıyla görüştü, başsağlığı diledi.

 

Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra köylülerin mezarlarını ziyaret etti.

 

Ziyaretinin ardından Diyarbakır'da basına açıklamalarda bulunan Yıldırım, "28 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikte tekrar Diyarbakır'da olacağız" dedi.  

 

Diyarbakır'da 12 Mayıs akşamı meydana gelen patlamada 4 kişi ölmüş, 23 kişi yaralanmış, 12 kişinin ise kaybolduğu açıklanmıştı. Günler sonra DNA testiyle kayıp kişilerin öldüğü kesinleşmişti.

 

PKK’nin silahlı kanadı HPG’den yapılan açıklamadıa yaşanan patlamanın, köylülerin ateş açması sonucu yaşandığını belirtilmişti.(kaynak rudaw)