ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 29-05-2016 15:12   Güncelleme : 29-05-2016 15:12

DBP Şırnak il yöneticisi Hürşit Külter’den haber alınamıyor

Şırnak’ta gözaltına alındığı özel harekatçılara ait sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ancak İl Emniyeti’nin gözaltına alındığını kabul etmediği DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’den haber alınamıyor.

DBP Şırnak il yöneticisi Hürşit Külter’den haber alınamıyor

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak il yöneticilerinden Hurşit Külter’den haber alınamadığı bildirildi.

İki gün önce sosyal medyada Külter’in gözaltına alındığı belirtilmişti. Emniyet’se Külter’in gözaltında olmadığını söylüyor.

“BÖF” adlı bir Twitter hesabında, önceki gün, “PKK/KCK dosyasında örgütün sözde Şırnak Valisi olarak geçen Hurşit Külter silahıyla birlikte bir kanalizasyon çukurunda yakalandı” mesajı yazılmıştı.

Dicle Haber Ajansı’nın haberine göre avukatların başvurusu üzerine Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Külter’in gözaltında olmadığı yanıtını verdi.

Şırnak Valiliği’nden açıklama

Şırnak Valiliği de Külter’in gözaltında olmadığı yönünde bir açıklama yaptı.

 

Valilikten 2 gün sonra gelen açıklamada, “Bazı sosyal medya paylaşımlarında Hurşit Külter isimli şahsın emniyet tarafından gözaltına alındığına dair paylaşımlar yapılmaktadır. Söz konusu şahıs, emniyet birimlerimiz tarafından gözaltına alınmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Aile savcılığa başvurdu

Külter’in babası Hamdi Külter, “Polisler diyor elimizde emniyete soruyoruz diyor bizde değil. JÖH, PÖH, kendi sayfasında oğlumun ellerinde olduğunu söylüyorlar” dedi ve oğlunun nerede olduğunu öğrenmek istediğini belirterek, “Devlet oğlumun nerede olduğunu açıklasın. Oğlumun nerede olduğunu bulmak için her yere başvuracağım. Bu işim peşini bırakmayacağım” şeklinde konuştu.

Külter’in ailesi, Cumhuriyet Savcılığı’na başvuruda bulundu.

Twitter’da kampanya

 

Öte yandan sosyal medyada haber alınamayan Hürşit Külter için, “#HurşitKülterNerede” hashtag’i ile kampanya başlatıldı.(İMC)