SİYASET
Giriş Tarihi : 30-05-2016 17:16   Güncelleme : 30-05-2016 17:16

Konya Cihanbeyli ve Kulu ilçeleri Konya Karatayı Hdp kongresi

Batman milletvekili Mehmet Ali Aslan ın Konya Cihanbeyli ve Kulu ilçeleri ve Konya Karatay Hdp kongre fotoğraflar ektedir.

 Konya Cihanbeyli ve Kulu ilçeleri  Konya Karatayı Hdp kongresi
 Konya Cihanbeyli ve Kulu ilçeleri ve Konya Karatay Hdp kongrelerini gerçekleştirdik. Kürdistani halkların içten samimi selamlarını İç Anadolu'nun Kürt halkına ve diğer halklara ilettik.Onlarında selamlarını ve başarı dileklerini Kürdistani halklara getirdim.İç Anadolu Kürtlerinin yerinden yurdundan edilmesi 500 yılı bulmakta. Buna rağmen asil onurlu Kürt kardeşlerimiz dillerini unutmamış örf ve ananenelerini başı dik bir şekilde yaşamaktadırlar. Çocuklarıyla hala anadilleri olan Kürtçeyi konuşmaları , misafirperverlikleri bir Mıhallemi olarak bir Arap olarak beni duygulandırmış ve gururlandırmıştır. Yüzyıllar önce doğup büyüdükleri topraklardan göçe zorlanan İç Anadolu Kürtleri şimdi sürüldükleri toprakların sahibi oldular. Sürüldükleri toprakları Anavatan edindiler. Hünerleri ve çalışmalarıyla Bu topraklara hayat ve renk katmışlardır. Yakın zamanda Kürt kardeşlerimizin ittifaki ve ittihadı ile ve vicdanlı aydın demokrat Türk kardeşlerimizin de desteği ile inşallah İç Anadoluda bir kaç belediyeyi de kazanacağız.
Kongrelerimizde ve esnaf ziyaretlerimizde hem Kürt halkımız hem de vicdanlı Türk halkımız Vekillerimizin dokunulmzlıklarının kaldırılmasına büyük bir tepki göstererek yapılanları büyük bir zulmün ve darbenin silsilesi olarak değerlendirdi.
 Mehmet Ali Aslan açıklamasında şunları dile getirdi:
 Bütün bir tarih boyunca Kürtlerin ve halkların uğratıldığı zulüm bir tarafa son 10 aydır yapılan zulümler ve katliamlar bir tarafa.
Öyle inanıyorum ki bu zulümler bu katliamlar bu haksızlıkların hepsi Kürtler,  halklar ve inançlar için büyük bir rahmet bulutuna büyük bir zafere evrilecektir. Çünkü tarih boyunca en ağır  zulümlere uğrayan Peygamber ve arkadaşları sahabeler havariler kendilerine zulmeden iktidarları devirerek adaletle hükmetmişlerdir. Şu anda da yapılan zulümlerin temel sebebi kimliğimiz ve inancımızdır. Bu zulümler gayretullaha dokunur. Be halk ve ne de Hak bu zulmü bu barbarbarlığı kabul etmez. Görünürde geçmişi kaybettik görünse de gelecek bizimdir. Bize bu zulmü reva görünenler çok akılsızca ve barbarca davranıyorlar. Bu şekli ile de kendi sonlarını kendi elleri ile ihzar ediyorlar. Bediüzzamnın deyimi ile : " Ey bedbaht ehli dünya bütün kuvvetinizle dünyaya çalıştığınız halde dünyanın dahi hakkından çıkmıyorsunuz divaneler gibi hükmediyorsunuz " !