SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-06-2016 12:41   Güncelleme : 08-06-2016 12:41

EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİNDE GERÇEĞİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Haber Merkezi Gaphaberleri.com Şanlıurfa: Süleyman TURAN

EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİNDE GERÇEĞİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı İtfaiye ekipleri tarafından gerçekleştirilen yangın tatbikatında hastane binasının üst katında mahsur kalmış bir hasta, itfaiye merdiveni yardımı ile tahliye edilip sedye ile taşınarak 112 Acil Servis ekiplerine teslim edildi.

 

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi – Başhekim Op.Dr.İbrahim Halil H.KEŞKÜŞ ;Bugün Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde olası bir yangın olayına karşı ilk müdahale ve yangının büyümesini engellemek amacıyla bir yangın tatbikatı gerçekleştirdik. Hastanemizde mahsur kalan yaralı hastamızı hızlı ve güvenilir bir şekilde bulunduğu yerden tahliye edip 112 Acil Servis ekiplerine teslim ederek tatbikatı başarılı bir şekilde tamamladık.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı İtfaiye ekipleri tarafından hastanemiz çalışanlarına olası bir yangına müdahale, yangın söndürme teknikleri ve yangın tüplerinin kullanımı hakkında uygulamalı eğitim verildi.Tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.