GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2016 21:14   Güncelleme : 17-06-2016 21:14

Zabıta’dan denetim

Zabıta’dan ekmek fırınları ve imalathanerlerde denetim

Zabıta’dan denetim

Şanlıurfa büyükşehir ve ilçe belediyelerin zabıta ekipleri sahurda ekmek fırınlarını denetledi. Yapılan kontrollerde kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem yapıldı.

 

Ramazan ayında gıda üretimi yapan iş yerlerinin daha kaliteli üretim yapmalarını sağlamak amacıyla şanlıurfa büyükşehir belediyesi zabıta ekipleri kent merkezinde denetimlerini sürdürüyor.

 

Gramaj kontrolünün yanı sıra temizlik, kıyafet denetimi yapan zabıta ekipleri, tespit ettiği eksik gramajlı 35 adet ekmeğe el koyarak kurallara uymayan 2 fırın işletmecisi hakkında yasal işlem başlattı.

 

Haliliye belediyesi zabıta ekiplerinin de katıldığı denetimlerde el konulan 35 adet ekmek fakir ailelere dağıtılmak üzere şanlıurfa büyükşehir belediyesi gıda bankasına verildi.

 

İverek belediyesi zabıta ekipleri ise ramazan ayının başlamasıyla birlikte gıda üretimi ve satışı yapan alanlarda denetimlerini sürdürüyor.

 

Zabıta ekipleri gün içerisinde ve sahur zamanında ilçede bulunan ekmek fırınlarını hijyen ve gramaj konusunda denetlemeye başladı.

 

Siverek belediye başkan yardımcısı hasan baydilli, "halkımızın sağlığı bizim için her şeyin üstünde, imalathanelerde ve ekmek fırınlarında denetimlerin devam edecegini ifade etti

 

Röp

 

Ekipler, denetimlerde gramaj ve hijyen konusunda eksiklikleri bulunan bazı fırıncıları uyardı.