SİYASET
Giriş Tarihi : 18-06-2016 11:16   Güncelleme : 18-06-2016 11:16

HDP saldırılara karşı direnişi tartışıyor

ANKARA - HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıda, HDP ve DBP'ye yönelik kurumsal saldırılar ile bu saldırılara karşı geliştirilecek olan demokratik eylemlikler masaya yatırılıyor.

HDP saldırılara karşı direnişi tartışıyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) il eş başkanları, Ankara'daki parti genel merkezinde Eş Genel Başkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş başkanlığında toplandı. Önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde gerçekleştirilen toplantıda, siyasal gelişmeler, örgütsel durum, HDP'ye yönelik saldırılar ve buna karşı geliştirilmesi gereken tutumlar masaya yatırılacak.

 

Basına kapalı gerçekleştirilen ve geniş bir katılım sağlandığı gözlemlenen toplantıda, Eş Genel Başkanların uluslararası alanda ve Türkiye'de yaptıkları ziyaret ve çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulunması bekleniyor. Kongre süreçlerinin de ele alınacağı toplantıda, kongre sonrası durum detaylı bir şekilde masaya yatırılarak, HDP'nin örgütsel büyümesini engelleyen nedenler ve çözüm yolları tartışılacak.

 

Ayrıca partinin örgütlenme komisyonu başta olmak üzere ilgili komisyonların sunumları paylaşılacak ve bu konuda planlama yapılacak.

 

Edinilen bilgilere göre, HDP'ye yönelik saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde yapılacak olan eylem ve etkinlikler ayrı bir başlık altında değerlendirilecek. Sadece HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması değil, aynı zamanda bölgede sürdürülen savaş sürecine, DBP'li belediyelere el konulmasına ilişkin girişimlere karşı kesintisiz bir direniş sürecinin başlatılması yönünde de tartışmalar yürütüleceği belirtildi.

 

(kaynak:diha)