GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2016 12:10   Güncelleme : 24-06-2016 12:10

Şanlıurfa’da Bediüzzaman Mevlidi

Haber Merkezi Gaphaberleri.com Şanlıurfa: Süleyman TURAN

Şanlıurfa’da Bediüzzaman Mevlidi

Şanlıurfa’da Bediüzzaman İçin Mevlid okunacak Vefatının 56. Yıldönümünde Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri Rahmetle Anılıyor.

 

 Şanlıurfa’da Bediüzzaman Mevlidi

 

Şanlıurfa’da başta Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) ve bütün Peygamberler olmak üzere vefatının 56. yılı münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve Ahirete irtihal etmiş Nur  talebelerinin  ruhlarına bağışlanmak üzere Ramazanın 26. gecesine rastlayan 30  Haziran 2016  Perşembe  akşamı yatsı namazından sonra Şanlıurfa Dergâh camiinde mevlid-i şerif ve hatim okunacak.

 

Risale-i Nur Külliyatı adını verdiği l30 parçadan meydana gelen Kur’an tefsirlerinin müellifi, mütefekkir ve Büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursi, Hicri 25 Ramazan 1379 (23 Mart 1960) yılında Şanlıurfa’da misafir bulunduğu İpek palas otelinin 27 nolu odasında 53 yıl önce Cenab-ı Hakkın rahmetine kavuşmuştu.

 

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vefatından bu güne kadar her yıl düzenlenen Mevlid-i Şerif, Ramazan’ın 26. Gecesine rastlayan 30 Haziran 2016 Perşembe akşamı yatsı namazından sonra Hz. İbrahim (A.S)’ın doğduğu makam ve Bediüzzaman hazretlerinin ilk defnedildiği yer olan Dergâh Camiinde okunacak.

 

Yurdun ve dünyanın dört bir yanından sevenlerinin ve okurlarının da katılacağı Mevlid-i Şerife Bediüzzaman Hazretlerinin hayatta olan talebelerinin de katılması bekleniyor.

 

Şanlıurfalıların ev sahipliğini yaptığı ve 56 yıldır aralıksız yapılan Mevlid ile ilgili Şehrin belli yerlerine ilanlar asılarak davetler yapıldı. Mevlide Şanlıurfa dışından katılan Misafirleri Şanlıurfalılar evlerinde ağırlayacak.

 

MEVLİDİ GÜNEYDOĞU TV CANLI YAYINLAYACAK

 

Bediüzzaman Mevlidini Şanlıurfa’da uydudan yayın yapan Güneaydoğu TV. Canlı olarak yayınlanacak, Mevlide katılanlarla canlı Röportajların da yapılacağı Güneydoğu TV’nin Frekansı 11593 sembol 27500 polarizasyon dikey(v)