GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2016 17:24   Güncelleme : 25-06-2016 17:24

Birkonfed Geleneksel iftarında İş ve Siyaset Dünyası Bir Araya Geldi

İş ve siyaset dünyası, Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) tarafından organize edilen, İstanbulun Topkapı mevkivinde bir özel Otel’de verilen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldiler . İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, BİRKONFED Genel Başkanı Osman Ünsal, Eski Ulaştırma, Haberleşme, Denizcilik Bakanı aynı zamanda Ak Parti SivasMilletvekili M. Habib Soluk, Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fatih Kavaloglu , Entelektüel Bakış Derneği ve Aktif İş Kadınları Derneği Başkanı Gülten Erdem ünlü Eşi Doktor Mustafa Kemal Ünlü , Mutluluk Tarzınız Olsun Basın Sözcüsü Sanatçı Reyhan Cansu, Avrupa Gazeteciler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi Gazeteci Abdullah Yiğit ,Kanal A Genel Koordinatörü Nilgün Ege , Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Genel Başkanı Zeynep Duman , Eski Yalova Milletvekili Temel Coşkun, çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, iş adamları, konfederasyon üyeleri, STK temsilcileri, yerel siyasetçiler ve çok sayıda davetli katıldı. İftar öncesi BİRKONFED Başkan Osman Ünsal, masaları dolaşarak davetliler ile sohbet etti. İftara katılan davetlilere Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler dinletildi. Ezanın okunmasının ardından dualar edilip oruçlar açıldı.

Birkonfed Geleneksel  iftarında İş ve Siyaset Dünyası Bir Araya Geldi

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL 

 

İş ve siyaset dünyası, Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) tarafından organize edilen, İstanbulun Topkapı mevkivinde  bir özel  Otel’de verilen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldiler .
İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, BİRKONFED Genel Başkanı Osman Ünsal, Eski Ulaştırma, Haberleşme, Denizcilik Bakanı aynı zamanda Ak Parti SivasMilletvekili M. Habib Soluk, Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fatih Kavaloglu , Entelektüel Bakış Derneği ve Aktif İş Kadınları Derneği Başkanı Gülten Erdem ünlü Eşi Doktor Mustafa Kemal Ünlü , Mutluluk Tarzınız Olsun Basın Sözcüsü Sanatçı Reyhan Cansu, Avrupa Gazeteciler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi Gazeteci Abdullah Yiğit ,Kanal A Genel Koordinatörü Nilgün Ege , Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Genel Başkanı Zeynep Duman , Eski Yalova Milletvekili Temel Coşkun, çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, iş adamları, konfederasyon üyeleri, STK temsilcileri, yerel siyasetçiler ve çok sayıda davetli katıldı. İftar öncesi BİRKONFED Başkan Osman Ünsal, masaları dolaşarak davetliler ile sohbet etti. İftara katılan davetlilere Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler dinletildi. Ezanın okunmasının ardından dualar edilip oruçlar açıldı.


"10 AYLIK DİLİMDE İNANILMAZ ÇALIŞMALAR YAPTIK"
Burada bir konuşma yapan BİRKONFED Genel Başkanı Osman Ünsal, "BİRKONFED olarak 10 aylık dilimde inanılmaz çalışmalar yaptık. Türkiye’nin gündemine oturmuş, bütün illerde örgütlenen ve uluslararası çalışmalar yapan, büyük bir konfederasyon olmanın mutluluğu içindeyiz. Bu gücü biz kazandıran yönetim kurulumuza, arkamızda duran iş adamlarına, bizim bünyemizde bizimle hareket eden federasyonlarımıza, 500 tane derneğimize teşekkür ediyorum. BİRKONFED çıtasını son derece yükseltmiş, Türkiye’nin 81 iline yayılmış bir iş konfederasyondur. Hem tabanla bütünleşen hem de hemşehri federasyonları içindeki iş derneklerini birleştiren, Türkiye’nin bütün illerinde hazır, heyecanlı büyük bir yapıyız. Bu konuda Türkiye’de ilkiz. Bünyemizde 400’e yakın işletme ve 3 tane holding bulunmakta. İl temsilciliklerimizde 25 tane iş adamı bulunmakta. Bu demek oluyor ki; illerde 1500 tane iş adamı mevcut. Uluslararası boyutta temsilcilik noktasında çok güçlendik. Özellikle Almanya, Hollanda, Avusturya ve kardeş ülke Azerbaycan’da yeni teşkilat kurduk" dedi.


"TÜRKİYE EKONOMİSİNİ KİMSE BALTALAYAMAZ"
Bir Sivaslı olarak uluslararası yapının içinde bulunduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Genel Başkan Ünsal, "Sivas, İç Anadolu’da vizyonu çok yüksek bir ilimiz. Bu durumda bize işler düşüyor. Orada bir takım yapmamız gereken çalışmalar olmalıdır. Son dönemlerde ülkemiz üzerinde bir takım manipülasyonlar var. Özellikle ekonomik alanda bize saldıranlar, terörle bizim gözümüzü korkutmaya çalışanlar var. Buna karşı dik ve dirayetli durmalıyız. Türkiye ekonomisi, Batı’nın iki sözüyle yıkılacak bir ekonomi değildir. Türkiye güçlü bir ülkedir. Türkiye Ortadoğu’nun lider ülkesidir. İslam dünyasının umududur. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi, İslam dünyasının umudu olan bir ülke üzerinde Oyun kurmak, ülke ekonomisine zarar vermek, terörle gözümüzü korkutmak, bizi yıldırmak için en son şeydir. Maalesef ülkemizi kan gölüne çevirmeye çalışan, ne olduğu belli olmayan, arkasında kimin olduğu belli olmayan çok çirkin yapılar var. Bunlara karşı verebileceğimiz en güzel cevap ise her konuda birlik ve beraberliktir. Kürt, Alevi, Laz, Çerkez ya da dili, dini ,ırkı ne olursa olsun, biz birlikte Türkiye’yiz diye dünyaya göstermeliyiz. BİRKONFED bu konuda yola çıktı. Allah’a şükür ülkemiz bizi çok güzel kabullendi ve bağrına bastı. Sivaslı hemşehrilerime şunu söylemek istiyorum: İnşallah RamazanBayramından sonra İstanbul’daki iş adamlarımızla beraber bir Sivas çıkartması yapacağız. 2’inci Organize Sanayi Bölgesi için neler yapabiliriz? Projeler bakacağız ve yatırımcı grubumuzu Sivas’a götürerek memleketimize güzel hizmetler kazandıracağız diye temenni ediyorum" diye konuştu.


"BİRKONFED, ÇOK KISA ZAMANDA ÖRGÜTLENEREK, BU KADAR BÜYÜK BİR ALANA HİTAP EDEN EDEN KONFEDERASYONLARDAN BİR TANESİ’’
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener ise BİRKONFED yöneticilerini organizasyon için kutlayarak şöyle konuştu:
"Bunlar birlik, beraberlik ve kardeşlik için önemli projelerdir. Birlikte iftar yapma büyük bir güç gösterisidir. BİRKONFED, çok kısa zamanda örgütlenerek, bu kadar büyük bir alana hitap eden enden konfederasyonlardan bir tanesi. Osman Bey, kuruluşundan önce bizimle istişare etmişti. Acaba bir alternatif olarak algılanır mı? Bir boşluğu doldurur mu? Sıkıntı olur mu? Ama böyle olmadı. Güzel bir organizasyon. Kendilerini kutluyorum. Daha güzellerini, daha büyüklerini, daha bereketlilerini yapmalarını temenni ediyorum."
Eski Ulaştırma, Haberleşme, Denizcilik Bakanı aynı zamanda AK Parti Sivas Milletvekili M. Habib Soluk da, "Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Ünsal’ı ve yönetimini yürekten kutluyorum. Türkiye’nin 40’ı aşkın ilde teşkilatlanmış olmaları ve burada bütün iş dünyasını yoğun bir çabayla buluşturmuş olması takdire şayan bir harekettir. Kendilerini kutluyorum" şeklinde konuştu.

İftar sonrası  BİRKONFED Genel Başkanı Osman Ünsal  yönetim kurulu üyeleri ve stk temsilcileri ,Eski bakan ve Milletvekilleri  hatıra fotoğrafı cektilar .