Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 28-06-2016 14:46   Güncelleme : 28-06-2016 14:46

HALİLİYE’DE ZABITA EKİPLERİNDEN BAYRAM ÖNCESİ SIKI DENETİM

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte ilçe genelinde denetime çıktı.

HALİLİYE’DE ZABITA EKİPLERİNDEN BAYRAM ÖNCESİ SIKI DENETİM

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü İlçe genelinde halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Zabıtalar, insani ihtiyaçların karşılandığı işyerlerinin denetiminde hassasiyet gösteriyor. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, beraberinde Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürü Müslüm Sade ile Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Yeşilnacar ile birlikte denetime çıktı.  Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesine Ekipler, bölgedeki kasap, unlu mamul, market ve fırınları denetleyerek yasal zorunlulukların uygulanıp uygulanmadığını tespit etti.

Yapılan incelemelerde marketlerde bulunan ürünlerin son kullanma tarihleri, ruhsat, hijyen şartları  incelendi.  Kasap ve et ürünleri satan iş yerlerinde ise hijyen ve gerekli izin belgelerinin kontrolü yapıldı. Yapılan denetimler sırasında iki ayrı iş yerinde; 15 kilogram tavuk eti,  16 adet margarin yağı, 2 koli meyve suyu, 3 adet tereyağı ve 3 adet sirke ruhuna el konuldu.  Kurallara uymayan iş yerleri hakkında tutanak tutulurken 2 iş yerine cezai işlem uygulandı.

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; ilçe genelindeki denetimlerin aralıksız şekilde devam ettiği bildirildi.