SİYASET
Giriş Tarihi : 06-07-2016 10:05   Güncelleme : 06-07-2016 10:05

Erdoğan: Terörle mücadelede ciddi kayıplar verdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda terörle ciddi bir mücadelenin içerisindeyiz ve ciddi kayıplar verdik ama bizim kayıplarımızın bir vasfı var… Şu ana kadar 600 kadar şehidimiz var. Diğerlerinin durumu ne? Onlar pisipisine gittiler. 7 bini aşkın teröristi etkisiz hale getirdik” dedi.

Erdoğan: Terörle mücadelede ciddi kayıplar verdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki bayramlaşma töreninde konuştu.

 

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

 

“DAEŞ Müslümanların bağrına saplanmış bir hançer”

 

“Son olarak ülkemizde Atatürk Havalimanı’nda, ardından Irak’ta dün de Suudi Arabistan’da Cidde ve Medine’de meydana gelen terör saldırıları hepimizin yüreğini derinden yaraladı. Aziz İslam’ın adını kullanarak, istismar ederek, Müslüman kanı döken bu terör örgütü, Peygamber Efendimizin mübarek naaşının, mescidinin bulunduğu şehre saldıracak kadar ileri gitti.

 

“DAEŞ denilen bu proje örgüt, Müslümanların bağrına saplanmış bir hançerdir. Her kim ki mezhep taassubuyla veya başka bir saikle bu örgüte destek veriyorsa aynı vebale ortak oluyordur.

 

“Hiçbirinin bir diğerine üstünlüğü yok”

 

“Irkçılık, bizim dinimizde böyle bir anlayış var mı? Yok. Ne Arap’ın Arap olmayana, ne Arap olmayanın Arap olana üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takva iledir. Takva yönünde, Allah’a yakınlık yönünde kim üstünse, üstün odur.

 

“Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Gürcü’süyle, Abaza’sıyla, Roman’ıyla, Arnavut’uyla, Boşnak’ıyla velhasıl 79 milyon, hiçbirinin bir diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ölçüsü belli. Ve biz yaratılanı yaradandan ötürü sevdik. Böyle bu yolda yürüdük.

 

“Bizim kayıplarımızın bir vasfı var”

 

“Şu anda terörle ciddi bir mücadelenin içerisindeyiz ve ciddi kayıplar verdik ama bizim kayıplarımızın bir vasfı var. Onlar şehit, onlar şehit… Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda/Canı cananı bütün varımı alsın da Hüda/Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

 

“Bizim askerimiz, polisimiz, köy korucumuz bunlar şehit. Şu ana kadar 600 civarında şehidimiz var. Rabbimiz ne buyuruyor, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ama siz bilemezsiniz.’ İşin aslı bu.

 

“Peki diğerlerinin durumu ne? Onlar pisi pisine gitti, onların durumu bu. Onların bir karşılığı var mı? Yok. Şu ana kadar 600 civarında bizim şehidimiz var. Diğerlerinin durumu ne? Onlar pisipisine gittiler. 7 bini aşkın da teröristi etkisiz hale getirdik. Peki bu operasyonlar duracak mı? Durmayacak, üzerine üzerine gideceğiz. Durmak yok, yola devam.”

 

imc