GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2016 22:23   Güncelleme : 19-07-2016 22:23

Gaziantep Tobb - 0da ve Borsalar Milli İrade Gücümüz

DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ, MİLLİ İRADE GÜCÜMÜZ, KARDEŞLİĞİMİZ GELECEĞİMİZ, Değerli basın mensupları, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası ve İslahiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız. Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 oda-borsa olarak 81 ilde bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz. 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasiye kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece birliğimiz ve oda borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.

Gaziantep Tobb - 0da ve Borsalar   Milli İrade Gücümüz

ABDULLAH YİĞİT -GAZİANTEP 

 

DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ, 
MİLLİ İRADE GÜCÜMÜZ, 
KARDEŞLİĞİMİZ GELECEĞİMİZ,

Değerli basın mensupları,

Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası ve İslahiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız.
Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 oda-borsa olarak 81 ilde bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz. 
15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasiye kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. 
Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece birliğimiz ve oda borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. 
Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk Milleti’nin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. 
Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. 
Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.
Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. 
Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. 
Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. 
Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. 

Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. 
Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. 
Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.

Değerli basın mensupları,
Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk.
Bu şerden, hem demokrasimizi hem de birlik ve berberliğimizi güçlendirerek çıktık. 
Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz.
Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.
Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur.
Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. 
Geçmişte olduğu gibi, bugünde, yarında TOBB ve 365 oda-borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz.
Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz.
Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. 
Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; Ülkemiz için durmadan çalışamaya üretmeye devam edeceğiz. 
Yeter ki birlik ve berberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp güvenelim.
Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz.
Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.
Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.                

 

 

Adil Sani KONUKOĞLU
GSO Yönetim Kurulu Bşk.    Eyüp BARTIK
GTO Yönetim Kurulu Bşk.    Ahmet TİRYAKİOĞLU
GTB Yönetim Kurulu Bşk.


Mehmet ÖZYURT
Nizip TO Yönetim Kurulu Bşk.    

İbrahim SARI
Nizip TB Yönetim Kurulu Bşk.    

Selahattin TÜRKMEN
İslahiye TO Yönetim Kurulu Bşk.