Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 20-07-2016 15:46   Güncelleme : 20-07-2016 15:46

EYYÜBİYE BELEDİYESİ YÜZLERCE PERSONELİYLE KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

FETÖ terör örgütüne mensup bir grup askerin darbe girişimi sonrası gösterilen demokrasi mücadelesinde yaralanan vatandaşlar ve emniyet güçleri için Eyyübiye Belediyesi, Başkan Mehmet Ekinci öncülüğünde yüzlerce personeliyle kan bağışında bulundu.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ YÜZLERCE PERSONELİYLE KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütüne mensup bir gurup askerin darbe girişimine karşı ilk günden itibaren darbe karşısında duran Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, meydanlardaki Demokrasi Nöbetine personeliyle beraber devam ediyor. Başkan Ekinci, binlerce kişinin Demokrasi Nöbetini tuttuğu Rabia Meydanı'nda Eyyübiye Belediyesi personeliyle birlikte Kızılay tarafından kurulan platformda kan bağışında bulundu. Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Personeli, Zabıta Müdürlüğü personeli ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinden oluşan yüzlerce kişiyle Kızılay tarafından Rabia Meydanında kurulan kan bağış merkezine gelen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Tankların önünde dimdik duran kahraman milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. ”dedi.

Kızılay yetkilileri, vatandaşların birbirine kenetlenmesi gereken böylesine önemli bir günde kan bağışında bulundukları için Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'ye ve belediye personeline teşekkür etti. Başkan Ekinci, gecenin ilerleyen saatlerine kadar Demokrasi Nöbetini tutan vatandaşlarla hasbihal etti.

Ülkemizin birlikte kenetlenmesi gerektiği bir günde kanımızla da destek vermenin anlamlı olduğunu belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Eyyübiye Belediyesi olarak yüzlerce personelimizle beraber kan bağışına geldik. Tabi ki kan vermek kutsal bir görevdir. Ama bu günlerde hakikaten kan vermek daha çok kutsal ve anlamlı bir hale gelmiştir. Biliyorsunuz 15 Temmuzda bir darbeye kalkışma oldu. Bu darbe ile ilgili de tabi ki çok ciddi sıkıntılar çekildi. Ama bu darbenin amacına ulaşmaması milletimizin tankların önünde siper olmasıyla millet kazançlı çıkmıştır. Dolayısıyla bu darbe girişimi esnasında şehitler verdik, yaralılarımız var, gazilerimiz var ve şuanda da kana ihtiyaç var. Dolayısıyla biz de burada Şanlıurfa’nı Eyyübiye İlçesi’nden öncelikle tankların önünde duran insanlarımıza, kahraman milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kana ihtiyaç duyan insanlarımıza da buradan kanımızı veriyoruz, kan gönderiyoruz. Bundan sonraki süreçte de inşallah bu tarz tecrübeler yaşamayız. Ama şu bilinsin ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Türk silahlı kuvvetleri güçlü bir kuvvettir, içerisinde emir komuta zincirine uymayarak yanlışlık yapanlar vardır. Bu yanlışlık çok ciddidir ve bununla ilgili de gerek cumhurbaşkanımız gerek hükümetimiz gerekli cezaları verecektir. Sivil vatandaşlarımız olsun, askerlerimiz olsun, emniyet görevlilerimiz olsun bu darbeye karşı ciddi anlamda duranların kanı aktı. Kaybettikleri kan karşısında bizlerde bir nebze olsa o kanının yerine koyabilirsek ne mutlu bizedir. Bizde bugün bu anlamda burada kan bağışında bulunuyoruz. Eyyübiye Belediyesi personelline de verdikleri kan bağışından dolayı teşekkür ederim ”dedi.

Haber Abdulbaki Turan