Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 24-07-2016 10:03   Güncelleme : 24-07-2016 10:03

BAŞKAN EKİNCİ BİNLERCE VATANDAŞA SESLENDİ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, darbe girişimine karşı Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında düzenlenen demokrasi nöbetinde, on binlerce vatandaşla bir araya geldi.

BAŞKAN EKİNCİ BİNLERCE VATANDAŞA SESLENDİ

FETÖ terör örgütüne mensup bir grup askerin darbe girişimine karşı, tüm ülkede olduğu gibi Şanlıurfa’da da meydanları dolduran vatandaşlar, Rabia meydanında Eyyübiye Belediyesinin organize ettiği programda bir araya geldi. Demokrasi nöbetinin sürdüğü meydanlarda, milli iradeye sahip çıkan Şanlıurfalılar, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilemeyi sürdürüyorlar. Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında organize edilen ‘Milli İrade ve Demokrasi’ nöbetinde Radyocu-Şair Talha Bora Öge, Şanlıurfalılarla buluştu.

 

 

Eyyübiye Belediyesi tarafından organize edilen programda ilk olarak alana gelen binlerce vatandaşa, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri tarafından kumanya ve bayrak dağıtımı yapıldı. Şanlıurfa Muharip Gaziler Derneğine üye gazilerin alanı girişi esnasından alanı dolduran vatandaşların gazilere sevgi gösterisinde bulunmasıyla başlayan program çeşitli slayt gösterileri ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.  Protokol konuşmalarından sonra sahneye çıkan Talha Bora Öge’nin şiir ve demokrasi konuşmaları alanı dolduran binlerce vatandaşa duygu dolu anlar yaşattı. Konuşmaların sık sık sloganlarla kesildiği program gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

 

 

Eyyübiye Belediyesi tarafından düzenlenen programa; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 25. Dönem Milletvekilleri Hamide Sürücü,  24. Dönem Milletvekili Abdulkerim Gök, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları, Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri,  Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.

 

 

Rabia meydanında on binlerce vatandaşa seslenen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, tüm güçleriyle dik duran ve milli iradeye sahip çıkan vatandaşların her zaman emrinde olacaklarını belirtti. Başkan Ekinci, ‘’27 Mayıs 1960 Cuma, 12 Mart 1971 Cuma, 12 Eylül 1980 Cuma, 28 Şubat 1997 Cuma, 27 Nisan 2007 Cuma, 15 Temmuz 2016 Cuma. Hey gafiller bilmez misiniz ki Cuma Müslümanlar için mukaddes bir gündür. Bilmez misiniz ki bu Cuma, başka bir Cumadır. Tükürün milleti alçakça vuran darbelere, Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere, Tükürün o hayâsız yüzüne,  Tükürün onların asla güvenilmez sözüne,  Medeniyet denilen maskara mahlûku görün, Tükürün maskeli vicdanına asrın, tükürün diyor şair. Tükürüyoruz onlara tükürüklerimizle de boğarız inşallah. Bu nöbette içinizde olduğumdan dolayı gurur duyuyorum. Bu mukaddes nöbetin son saniyesine kadar sizlerle olmaya devam edeceğiz. Hep beraber siyasetçilerimizle, kamu görevlimizle, Sivil toplum kuruluşlarımızla bir siz değerli milletimizin yanında ve emrinde olacağız. İman varsa imkân da var inancı ile ölüme yürüyen Mehmetlere, gövdesini tanklara siper ederek hainlere geçit vermeyen Milli İradeye selam olsun. Bu vatan için topa, tüfeğe, tanka teslim olmayan dedeleri gibi evden helalleşerek çıkan yiğit, cengâver, gözü de, yüreği de kara, şerefli Urfalılara selam olsun.” İfadelerini kullandı.

 

 

Şanlıurfa Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Aslan, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de vatandaşlara seslenerek, milli iradeye sahip çıkan Şanlıurfalılara teşekkür etti.