GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2016 23:32   Güncelleme : 24-07-2016 23:32

Tümsiad `dan Dolar Yerine Tl’ye Geçin‏

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yükselişe geçen dolar karşısında gösterilen tepkilerle ilgili TÜMSİAD’dan açıklama yapıldı. Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade konuyla ilgili yaptığı açıklamada: milletin birlikte hareket ederek ekonomik göstergeleri değiştirmesinin mümkün olduğunu söyledi. Başkan Sade açıklamasında, “Darbe girişimi sonrasında doların 3.05 lirayı aşması üzerine yerli yatırımcı TL`ye geçmeye başladı. Darbe

Tümsiad `dan Dolar Yerine Tl’ye Geçin‏

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


15 Temmuz darbe girişiminin ardından yükselişe geçen dolar karşısında gösterilen tepkilerle ilgili TÜMSİAD’dan açıklama yapıldı. 
Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade konuyla ilgili yaptığı açıklamada: milletin birlikte hareket ederek ekonomik göstergeleri değiştirmesinin mümkün olduğunu söyledi. Başkan Sade açıklamasında, “Darbe girişimi sonrasında doların 3.05 lirayı aşması üzerine yerli yatırımcı TL`ye geçmeye başladı. Darbe girişiminin ardından sadece ilk işlem günü döviz büroları ve kuyumculara koşan vatandaş, bir günde 2,5 milyar dolar sattı. Normal bir günün 3 katı kadar döviz ve altın bozduruldu. Bu milli bir duruştur. Şimdi bize düşen bu duruşu yaygınlaştırmaktır. Üzerimizde oynanan ekonomik darbe girişimlerini bu şekilde boşa çıkartıp, bu işten rant sağlamayı düşünenlerin çabalarını boşa çıkartabiliriz. Darbe girişiminden sonra Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek’in açıklamaları ile Merkez Bankasının uygulamaları son derece yerinde ve isabetli olmuştur. Piyasalarda panik yaşanmamış bilakis halkımız dolar yerine tepki alımı yaparak TL’ye geçmiştir. Bu tepkinin yayılmasını arzu ediyoruz. Ayrıca bu alımlar sonucu kâr kaçınılmazdır. Bu gün TL’ye geçen bir vatandaşımız ihtiyaç halinde 1-2 hafta sonrası doları daha düşük fiyata temin edebilecektir. Birlikte hareket ederek neler yapabileceğimizi bütün dünyaya gösterdik. Bu birlikteliği bundan sonra her alanda sergilememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.