GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-07-2016 16:52   Güncelleme : 25-07-2016 16:52

OHAL UYGULAMASINI DESTEKLİYORUZ

İş Dünyası Ekonomik ve Stratejik Kalkınma Derneği (İDEKAD) Genel Başkanı Elçin Çelebi IŞIK, Bakanlar Kurulunun aldığı Olağanüstü Hal’ in ülkemizin geleceği için zamanında atılan doğru bir adım olduğunu ve desteklediklerini söyledi.

OHAL UYGULAMASINI DESTEKLİYORUZ

Milli iradeyi hedef alan kalkışmanın milletin iradesi ile bozguna uğratıldığının altını çizen İDEKAD Genel Başkanı Elçin Çelebi IŞIK, “Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yurt genelinde 3 ay süreyle OHAL uygulanması kararının, ülkemizin huzuru ve devletin bekası adına alınmış yerinde ve önemli bir tedbir olarak görüyoruz. OHAL uygulaması, milli güvenliğimize kast edenlere karşı devletimizin işleyişini hızlandıracaktır.” dedi.

 

Devletin her kademesine sinsice sızan FETÖ terör örgütü üyelerinin temizlenmesi için en uygun yönetimin OHAL olduğunu belirten IŞIK, bu karar ile Türkiye’ nin geleceğe daha umutla bakacağını ve 15 Temmuzdaki benzeri alçakça kalkışmaların bir daha yaşanmayacağını belirtti.

 

Bu süreçte iş dünyasına çağrıda da bulunan IŞIK, “OHAL sürecinde iş dünyası olarak herkes üzerine düşen gayreti göstermeli ve ülkemizin kalkınması için üretime devam edilmeli” dedi.