ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 27-07-2016 10:42   Güncelleme : 27-07-2016 13:47

Sanliurfa.com’a parasal destek sağlayanda FETÖ üyesi mi?

15 Temmuz darbe girişimin ardından Şanlıurfa’da başlatılan operasyonlar kapsamında sanliurfa.com İmtiyaz Sahibi Muhammet Taşçılar ve Haber Müdürü Mehmet Dener gözaltına alınmıştı.

Sanliurfa.com’a parasal destek sağlayanda FETÖ üyesi mi?

Bir süre gözaltında kalan iki gazeteci çıkarıldığı mahkemede FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi.

SİTE NE OLACAK?

İmtiyaz sahibi ve Haber Müdürünün gözaltına alınmasının ardından site adeta bir saatli bomba gibi yoluna devam ediyor. Yıllarca yaptığı haberlerle adeta Şanlıurfa’ya zarar veren sanliurfa.com sitesi şu günlerde iki FETÖ üyesini içerden çıkarmak adına adeta çırpınıyor. Öte yandan vatandaşlar Şanlıurfa’ya zarar veren sitenin kapatılmasını istiyor.

SİTEYE GELEN PARA FETÖ’YE GİDİYOR İDDİASI

Şanlıurfa’da yayın yapan haber sitesinin imtiyaz sahibi ve haber müdürü gözaltına alınmasının ardından yeni iddialar ortaya atıldı. Sitenin gelirinin bir bölümün FETÖ’ye gittiği iddia ediliyor.

REKLAM VEREN FETÖ’YE DESTEK Mİ SAĞLIYOR?

Öte yandan son günlerin en fazla tartışma konusu ise reklam verenlerin örgüte destek verdiği oldu. Sosyal medya hesaplarında hızla yayılan iddiaya göre reklam veren firmaların büyük bir bölümün FETÖ’ye destek verdiği öne sürüldü.

REKLAM VERMEYENE SALDIRDI

Gözaltına alınan iki zanlı yıllarca reklam vermeyen firmalara, kurumlara saldırdı. Reklam vermeyenlerin açığını arayan site yaptığı haberler sonrasında reklam aldı.

TÜM BELEDİYELER DESTEK VERDİ

Uzun yıllardır Şanlıurfa’da faaliyet gösteren sanliurfa.com tüm belediyeler tarafından destek gördü. Düzenli olarak belediyelerden her yıl reklam alan sanliurfa.com reklam almadığı kişilerin haberlerini özellikle yoruma açarak tepkileri üzerine çekiyordu.

ŞEBEKE Mİ?

En fazla konuşulan bir diğer konu ise gözaltına alınan Muhammet Taşçılar ve Mehmet Dener’in şebeke olduğu oldu. Yıllarca beraber iş yaptığı birçok gazetecinin de FETÖ’cü olduğu iddiaları dilden dile yayılmaya başlandı.