Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 27-07-2016 10:08   Güncelleme : 27-07-2016 10:08

DEMOKRASİ NÖBETİ AKÇAKALE'DE DEVAM ETTİ

Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti Akçakale'de devam etti. Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda gerçekleşen programda konuşan Başkan Nihat Çiftçi, "Darbe girişiminde bulunanlar Türkiye'de bir kaos ve iç çatışma oluşturmak istedi" diye konuştu.

 DEMOKRASİ NÖBETİ AKÇAKALE'DE DEVAM ETTİ

Şanlıurfa kent merkezi ve 13 ilçede devam eden Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti'nin Akçakale durağında vatandaşlar sabaha kadar meydanları doldurarak, 15 Temmuz Şehitleri için dualar okudu.

Akçakale'deki programa katılarak vatandaşların yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de Akçakalelileri milli iradeye olan bağlılıklarından dolayı kutladı.

Program ilk olarak mevlit okunması ve 15 Temmuz Şehitlerine dualar edilmesi ile başladı. Bayraklarla ilçenin İstasyon Caddesini dolduran binlerce vatandaşa seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Milletin birlik ve beraberliğini bozmak için girişimde bulunanlar işte bu meydanları hesap edemedi" dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, "BUNLAR, TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNDEN RAHATSIZ OLDU"

Türkiye'nin gün geçtikçe gelişmesinin bir takım odakları rahatsız ettiğini belirterek konuşmasını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yine bu odakların hizmetleri engellemek için ellerinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

Darbe girişiminin halkın direnişi ile bozguna uğratıldığının altını çizen Başkan Nihat Çiftçi, "Milletin parasını bizler millete hizmet olarak getiriyoruz. Bu vatan hainlerinin arkasındaki güç odakları; sistemleriyle bankalarıyla finans kuruluşları ile Türkiye'yi zarara uğratmaya çalışmışlardı. Şimdi ise bunların önü kesildi. Kesilince ise millet hizmet görmeye başladı. Türkiye sağlık alanında, eğitim, ulaşım, yol, havaalanı gibi birçok alanda kalkınmaya başladı. Kalkınmaya başlayınca bu odaklar dikkatini Türkiye'nin üzerine vermeye başladı.

'Nedir derdiniz' diye sorduğumuzda. 5 tane şart geldi. Bu şartlar; '3. köprüyü yapmayacaksınız, Körfez köprüsünü yapmayacaksın, havaalanın yapmayacaksın, Kanalistanbul'u ve demiryollarını yapmayacaksın' şeklinde oldu. Bu nasıl bir anlayış. PKK ile kontak içerisinde olan bu güçler, 6-7 Ekim olaylarında da bölgede kaos, bir iç kargaşa ve kardeş kavgası başlatmak istediler. Çok şükür bu milletin feraseti, birliği, beraberliği, kurumlarımızın dirayeti, polisimizin gücü o olayları da yatıştırdı. O olayları da atlattık Allah'a şükür" dedi.

"HEDEF İKTİDARDI, MİLLETTİ"

Aynı odakların girişimlerinde başarılı olamayınca bu kez darbeye kalkıştığının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Aynı güç bu kez hedefini iktidara çevirdi. 'Üçlü