ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 01-08-2016 23:33   Güncelleme : 01-08-2016 23:33

Silvan 'de 19 polis gözaltında, 1 öğretmen ve 2 hâkim tutuklandı

Diyarbakır – Silvan 'de, darbe girişiminin ardından cemaat yapılanmasına dönük yapılan operasyonlarda aralarında rütbelilerin de olduğu 19 polis gözaltına alındı. Daha önce gözaltına alınan 1 öğretmen ile 2 hâkim ise tutuklandı.

 Silvan 'de 19 polis gözaltında, 1 öğretmen ve 2 hâkim tutuklandı

Darbe girişiminin ardından devlet kurumlarındaki cemaat yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında Amed'in (Diyarbakır) Farqîn (Silvan) şimdiye kadar aralarında rütbelilerin de olduğu 19 polis memuru gözaltına alındı. Gözaltına alınan bu polislerin İl Emniyet Müdürlüğü'nde tutuldukları öğrenildi.

 

1 öğretmen 2 hâkim tutuklandı

 

İlçede şimdiye kadar yapılan operasyonlar kapsamında yine görevlerinden uzaklaştırılan 2 hâkim de gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakimlarin yanı sıra yine bir esnaf ve bir öğretmen de tutuklandı.

 

Okullar, dernekler ve dershanelere el konuldu

 

Yine ilçede bulunan FEM Dershanesi, cemaate yakınlığıyla bilinen AKP eski milletvekili İhsan Arslan'a ait olan Özel İhsan Arslan Koleji, Silvan Huzur ve Güven Derneği ve Silvan Eğitim Derneği de kapatılıp, bu kurumlara ait yaklaşık 84 Milyon TL (84 trilyon) değerindeki mal varlıklarına da el konuldu.

 

(diha)