EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-08-2016 13:03   Güncelleme : 03-08-2016 13:03

Harran Üniversitesi'de 2.Dalga:37 gözaltı

Haber Merkezi Gaphaberleri.com Şanlıurfa (Rıha)Editör: Süleyman Turan

Harran Üniversitesi'de 2.Dalga:37 gözaltı

Harran Üniversitesi'nde Fetullahçı terör operasyonu kapsamında yapılan 2.dalga operasyonunda 37 kişi daha gözaltına alındı.

 

14 TEMMUZ Darbe girişiminin ardından devletin tüm kademelerinde Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel devlet yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında Harran Üniversitesi’nde aralarında akademisyen,idareci ve memurlardan oluşan 37 kişi gözaltına alındı.

 

 

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletin tüm kademelerinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensuplarına yönelik başlatılan 2.dalga operasyonlar kapsamında Harran Üniversitesi'nde aralarında 37 kişi daha gözaltına alındı.Harran Üniversitesinde şimdiye kadar 52 kişi tutuklanırken 37 kişi açığa alındı.Toplamda açığa alınan personel sayısı kişiye ulaştı.

 

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'da FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında Harran Üniversitesi'ne operasyon düzenlendi.Düzenlenen 2.operasyon kapsamında Aralarında akademisyen,idareci ve memur toplam 37 kişi daha açığa alındı.Operasyon ve soruşturmaların devam edeceği öğrenildi.