Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 06-08-2016 13:53   Güncelleme : 06-08-2016 13:53

BAŞKAN ÇİFTÇİ, DEMOKRASİ GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, darbe girişimi sırasında İstanbul'daki halkın direnişe katılarak yaralanan Birecikli Cuma Zor'u baba evinde ziyaret etti. Gaziye geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Çiftçi, "Türkiye şehitlerimiz ve gazilerimizin destansı mücadelesi sayesinde ayakta" dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, DEMOKRASİ GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, beraberinde Halfeti Kaymakamı ve Vekaleten Birecik Kaymakamlığını yürüten Mutlu Köksal, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul'da yaralanarak baba ocağı Birecik'e getirilen 19 yaşındaki Cuma Zor'u ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Meydanlara Çıkın' çağrısı üzerine evinden çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne giden ve buradaki direnişe katılan Cuma Zor, yaşanan saldırı anında ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. İlk tedavisi İstanbul'da yapılan Cuma Zor, ardından ailesinin gözetiminde Birecik ilçesine getirildi.

 

Tedavisine ilçede devam edilen 19 yaşındaki genç hayati tehlikeyi atlatırken, Zor ailesini evinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gazi Cuma Zor'u tebrik ederek kendisi ile gurur duyduğunu söyledi.

 

Aile ile bir süre görüşen Başkan Nihat Çiftçi, darbe girişimi karşısında halkın iradesini teslim etmediğini ve Cuma Zor gibi nice kahramanlar sayesinde ülkenin bölünmez bütünlüğünün bir kez daha düşmana hatırlatıldığını söyledi. Ziyarette Başkan Çiftçi, ayrıca 15 Temmuz gecesi yaşamını yitiren şehitler için de Allah'tan rahmet tüm gazilere de geçmiş olsun dileklerini yeniledi.