Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 18-08-2016 11:10   Güncelleme : 18-08-2016 11:10

KEŞKÜŞ’DEN ŞEHİT AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

15 Temmuz gecesi düzenlenen Darbe girişimi sırasında FETÖ terör örgütü tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Mustafa DİREKLİ’nin ailesine Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Hakan KEŞKÜŞ ve beraberindeki heyet ile birlikte taziye ziyaretinde bulundu.

KEŞKÜŞ’DEN ŞEHİT AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Şanlıurfalı Şehidin ismi Karaköprü Gençlik Merkezine verildi

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Hakan KEŞKÜŞ’ün girişimleri neticesinde Karaköprü Gençlik Merkezinin ismi İstanbul da Okan üniversitesi iç mimarlık ikinci sınıf öğrencisi olan Şanlıurfa’lı Şehidimiz Mustafa DİREKLİ’nin ismi verilerek şehidimizin ismi ölümsüzleştirildi.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Hakan KEŞKÜŞ, 15 Temmuz akşamı güruhlar ve fetö terör örgütüne karşı kendi vatanı, bayrağı, milleti ve ezanı için göğsünü kurşunlara, tanklara karşı kahramanca siper eden Mustafa DİREKLİ kardeşimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Vatan yolunda canını feda eden bir Müslüman’a şehit denir. Şehitlik İslam da da en büyük mertebedir. Şehitlerin Allah katında kadir ve kıymetleri pek yüce olmak ile birlikte, ahrette en büyük rütbenin peygamberlikten sonra şehitlik olduğunu belirtmek isterim. Bunun içindir ki; Şehitlerin bütün günah ve kusurları Allah tarafından af ve dilmektedir. Zira Müslümanlar olarak düşmanlarımıza karşı bizi üstün kılan en mühim esaslarından biri vatanın için ölürsem şehidim, kalırsam gazi inancıdır.  Bizlerde bu ulvi makama şehitlik deriz.

KEŞKÜŞ, Başta şehit Mustafa DİREKLİ kardeşimize yüce Allah’dan Rahmet diliyorum. Ruhu şaad olsun kabri nurla dolsun mekanı cennet olsun inşallah, şehit ailemizin yakınlarına da sabırlar diliyorum.

Sayın Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ, Sayın Valimiz, Milletvekillerimizin katkıları ile şehidimiz Mustafa DİREKLİ’nin ismini Karaköprü Gençlik Merkezine vererek şehidimizin ismini ölümsüzleştirdik. Direkli ailesini böyle metanetli, dirayetli, vatanını, milletini, bayrağı ve ezanı için kahramanca ülkemize karşı yapılan bu menfur saldırı karşısında gözünü sakınmadan canını ortaya koyarak şehit olan evladımızı yetiştirdikleri için şükranlarımı sunuyorum Allah razı olsun dedi.