GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2016 11:58   Güncelleme : 31-08-2016 11:58

Teknik Bilim Araştırma Vakfından Büyük Konferans

Bu önemli sorunun cevabı dün Conrad İstanbul Bosphorus Hotel Balo Salonunda düzenlenen bilimsel bir konferansta verildi.Geniş katılımın olduğu konferans 500’den fazla kişiyi ağırladı. Harun Yahya Müstear ismiyle tanınan Yazar Adnan Oktar’ın da Fahri başkanlığını yaptığı Teknik Bilim Araştırma Vakfı, Yaşamın ve Evrenin Kökeni Uluslararası Konferansını düzenledi. Kısa adıyla TBAV, dünyaca ünlü bilim adamlarını bir araya getirerek son bilimsel gelişmeler hakkında önemli bir çalışmaya imza attı.

Teknik Bilim Araştırma Vakfından Büyük Konferans

ABDULLAH YİĞİT –İSTANBUL 


Bilim ile toplumsal sorunları çözebilir miyiz? 
Bu önemli sorunun cevabı dün Conrad İstanbul Bosphorus Hotel Balo Salonunda düzenlenen bilimsel bir konferansta verildi.Geniş katılımın olduğu konferans  500’den fazla kişiyi ağırladı.
Harun Yahya Müstear ismiyle tanınan Yazar Adnan Oktar’ın da Fahri başkanlığını yaptığı Teknik Bilim Araştırma Vakfı, Yaşamın ve Evrenin Kökeni Uluslararası Konferansını düzenledi. Kısa adıyla TBAV, dünyaca ünlü bilim adamlarını bir araya getirerek son bilimsel gelişmeler hakkında önemli bir çalışmaya imza attı. 
Alanında uzman, dünya çapında kayda değer sayıda akademik çalışmaya imza atmış bilim dünyasından saygın isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Balo salonunun girişinde dikkati çeken en önemli detay milyonlarca yıl öncesinden günümüze gelen canlı kalıntıları yani fosillerin yer aldığı sergiydi. 


Öğle yemeği ve ikramlarla süslenmiş kahve molalarının yanısıra Kafkas dans topluluğunun gösterisi de büyük bir ilgiyle izlendi ve seyircilerden büyük bir alkış aldı.
Dr. Fazale Rana: West Virginia Eyalet Koleji’nden kimya alanında derecesini aldıktan sonra Ohio Üniversitesi’nden kiimya dalında doktora derecesi alan Dr. Rana iki kere Donald Clippinger Araştırma Ödülüne layık görüldü. Dr. Rana Virginia Üniversitesi ve Georgia Üniversitesi’nde hücre zarlarının yapısı konusunda doktora tezi hazırladı. 
RTB vakfının (Reasons to Believe)’in Araştırma Bölümü Başkan Yardımcısı olan ve biyokimya dalında uzmanlığı bulunan Rana, biyokimya, genetik, ve sentetik biyoloji alanında çalışmalar yapıyor. 

Dr. Anjeanette "AJ" Roberts
Roberts1997-2001 yılları arasında Yale Üniversitesi’nde viral patojenler ve aşılama üzerine çalışmalar yürüttü. 2006-2013 yılları arasında Virginia Üniversitesi mikrobiyoloji fakültesinde yardımcı profesör olarak çalıştı ve Mikrobiyoloji, İmünoloji, ve Bulaşıcı Hastalıklar Programının başkanlığını yaptı. 2013-2015 yılları arasında Yale, Rivendell Enstitüsünde misafir araştırmacı olarak faaliyetlerine devam etti. 
Dr. Roberts’ın, Tulsa Üniversitesi’nden kimya ve Pennsylvania Üniversitesi’nde moleküler biyoloji ve hücre biyolojisi alanında doktora derecesi bulunuyor.

Dr. Jeff Zweerink
Astrofizikçi olan Jeff Zweerink, bilim ve dinin uyumu, kara enerji, kara madde, exo-gezegenler ve çoklu evren teorileri konusunda anlatımlarda bulunuyor. Bugüne kadar dünyanın çeşitli yerlerindeki üniversitelerde ve kiliselerde konuşmalar yaptı. 
Konferansa yurt içi ve yurt dışından akademisyenler, doktorlar, sivil toplum kuruluşları başkanları ve fikir önderleri, gazeteciler, politikacılar da katılımda bulundu. Konferans, dostluk mesajları ve katılımcıların arasındaki işbirliğinin devam etmesi ve insanlığa katkı sağlayacak şekilde bilimsel anlayışın gelişmesine fayda sağlaması temennileriyle sona erdi.