KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 17-09-2016 17:54   Güncelleme : 17-09-2016 17:54

Kenan Karataş’ın Yeni Kitabı Raflarda

Urfalı akademisyenimiz Siyaset Bilimci Kenan Karataş’ın “Anadolu’nun Kadim Halkı Zazalar” adlı yeni kitabı 25 Ağustos’tan itibaren tüm kitap evlerinde ve internet kitap satış noktalarındaki yerini alacak.

Kenan Karataş’ın Yeni Kitabı Raflarda

Özel bir üniversitede Siyaset Bilimi alanın da doktora yapan Karataş, yüksek lisansını da Siyaset Bilimi üzerine yapmıştı. Kısa adı TUBDER olan Toplumu Uzlaştırma ve Barış Derneği Genel Başkanlığını da yapan Karataş, aynı zaman da köşe yazarı ve TV kanallarında siyasi yorumculuk yapmakta. Kendisiyle iletişime geçtiğimiz Karataş, piyasaya çıkacak olan yeni kitabı hakkın da kısa bilgiler verdi.

Karataş:Tamamen bilimsel verilere dayanarak kaleme aldığımız son eserimiz kamuoyunda yaşanan tüm tartışmalara nokta koyacak nitelikte bir kitaptır. Basım ve dağıtım firmasıyla yaptığımız son görüşme neticesinde kitabımızın satış noktalarına dağıtımına başlandığı ve en geç 25 Ağustos’ta okuyucuyla buluşacağı bilgisini aldık. Elimize ulaştırılan yüz kadar örnek kitaptan yola çıkarak şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki, kalite olarak ta yazım olarak ta anlatım olarak ta mükemmel düzeyde bir eser ortaya çıkmıştır. Konuya ilgisi olsun veya olmasın tüm halkımızın bu kitabı mutlaka kitaplığında bulundurması gerektiğini düşünüyorum. Tüm halkımıza hayırlı olsun, bir nebzede olsa Urfa’mıza, halkımıza yararlı olabiliyorsak ne mutlu bize.

Karataş, kitabın raflarda ki yerini almasından sonra bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve daha detaylı bilgiler eşliğinde tanıtım yapacağını aktararak açıklamalarına son verdi.