EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-09-2016 17:36   Güncelleme : 19-09-2016 17:36

Şanlıurfa’da 670 bin öğrenci ders başı yaptı

ŞANLIURFA’da, 56 bini Suriyeli olmak üzere 670 bin öğrenci ders başı yaptı. Yeni eğitim öğretimin yılında öğrencilere ilk ders olarak 15 Temmuz darbe girişimi anlatıldı ve şehitler anıldı.

Şanlıurfa’da 670 bin öğrenci ders başı yaptı

Her yıl 60 bine yakın çocuğun okula başladığı Şanlıurfa'da yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Ali Baba İlkokulu'nda tören düzenlendi. Okullarda öğrencilere ilk derste; 15 Temmuz demokrasi şehitleri anlatıldı. Öğrencilerle birlikte sınıflara girerek sıraya oturan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, ilk dersi dinledi. Yeni ders yılında öğrencilere başarı dileyen Vali Güngör Azim Tuna, 15 Temmuz’daki darbe girişimine halkın demokrasiye sahip çıktığını ifade ederek şunları söyledi:


"15 Temmuz sadakatle ihanetin ak ile karanın ayrıldığı bir gündür. Çocuklarımıza sadakati anlatırken içini de doldurmamız gerekir. Milli iradenin ve TBMM’yi bombalayan hakka tapan milletin üzerine kurşunlar yağdıran karanlık zihniyetlere karşı aydınlık fikirli, güzel gönüllü, manevi değerlerle donanınmış siz eğitimcilerin hünerli elleriyle olacaktır" dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin ise "FETÖ terör örgütünün organizasyonu ile 15 Temmuz’da bir darbe teşebbüsü oldu. Bu darbe girişimi sırasında canlarını siper ederek, şehit olan ve yaralanan vatandaşlarımız oldu. Ülkemiz 15 Temmuz gecesi siyasi tarihinde en büyük ve en kanlı ihanet girişimine maruz kalmıştır. Ama millet ülkesine kararlı bir şekilde sahip çıkmıştır."