GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2016 14:52   Güncelleme : 21-09-2016 14:52

İpek Yolu Kalkınma Ajansı iİe Emo Gaziantep Destek Sözleşmesi‏

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubemiz tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan;“Autocad Destekli Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi ve Güneş Enerjisi Sistemleri İçin Pv-Sol Yazılımı Eğitimi”teknik destek projesi sözleşmesi imzalandı.

İpek Yolu Kalkınma Ajansı iİe Emo Gaziantep Destek Sözleşmesi‏

ABDULLAH YİĞİT –GAZİANTEP 

 

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubemiz tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan;“Autocad Destekli Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi ve Güneş Enerjisi Sistemleri İçin Pv-Sol Yazılımı Eğitimi”teknik destek projesi sözleşmesi  imzalandı.

EMO Gaziantep Şubesi  Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan Yaptığı Açıklamasında Şunları Söyledi :Destek kapsamında Şubemiz Üyelerine Autocad programı ve bu programdan faydalanarak Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi, Güneş Enerjisi Sistemleri (GES)Eğitimi ve bir GES Yazılımı olan PV-Sol Eğitimi verilecektir. 
Mühendislikte en çok kullanılan programlardan birisi olan Autocad programı Şubemiz üyelerinin çalışma alanı olan Elektrik Mühendisliğinde devre ve tesisatın tasarımı bakımından sıklıkla ihtiyaç duyulan programlar arasında yer almakta olup, verilecek eğitim ile Üyelerimizin bu ihtiyacı karşılanmış olacaktır. 
Yine gerçekleştirilecek olan Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi de benzer biçimde Elektrik Mühendislerinin en önemli uygulama alanlarının başında yer almaktadır. Bununla birlikte, yenilenebilir enerjinin ana öğelerinden biri olan fotovoltaik enerji sistemleri yada diğer adıyla güneş enerjisi sistemlerinin tasarımı konusunda düzenlenecek eğitimler vasıtasıyla, Üyelerimizin bilgi düzeyini arttırmak suretiyle, bu alanda teknik donanım kapasitesi yüksek personel ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunulacaktır. 

Ülkemiz geneline bakıldığızaman, güneş enerjisi sitemleri (GES) yatırımları bakımından elverişli olan şehirlerin basında Gaziantep ve çevre iller yer almaktadır. Bu sektör orta ve uzun vadede bölgemiz açısından önemli bir yatırım, istihdam ve gelir kapısı olarak önplana çıkmakta, bu nedenleyetkin teknik personel ihtiyacının karşılanmasıda önem arz etmektedir. 

İhtiyaç duyulan eğitimlerİpekyolu Kalkınma Ajansı ve şubemizdesteğiyle karşılanarak, bu eğitimlerin sertifikalandırılmasıyla konuya ilgi önemli derecede artacak olup, Bölgeye yapılan yatırımların gerçekleştirilmesinde de teknik personel açığının karşılanmasına da önemli katkı sağlanacaktır.Söz konusu Projenin tüm Üyelerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.