DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
RABİA UYGUR
RABİA UYGUR
Giriş Tarihi : 07-10-2022 19:13

Bizi Unutma Emine Erdoğan Abla

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Haydi Kızlar Okula" eğitim kampanyasında eğitime başlayan kız öğrenciler şimdilerde üniversiteden mezun oldu. 2004-2005 yılında okula başlayıp halihazırda üniversiteyi bitiren genç kızlar şimdi iş ve çalışma imkanı istiyor.  Çağrıya uyarak "Haydi Kızım Okula" diyen anne babalar şimdi kızlarının iş sahibi olmasını istiyor.

 

O zamanlar, 19 Eylül 2004 yılında , Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanım, yeni öğretim yılını Şanlıurfa’dan başlattı. Emine Hanım, daha sonra Harran’da kız çocuklarını okula göndermeyen aileleri ikna turuna çıktı.Yeni öğretim yılı  Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşi   Emine Erdoğan tarafından Şanlıurfa’dan başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Haydi Kızlar Okula Kampanyası’nın 2. etabını da başlattığı Şanlıurfa’ya kadın gazeteci ve köşeyazarı çıkartması yapıldı. Güzel sahneler yaşandı.

Başbakan ve bakanların ATA uçağıyla geldiği Şanlıurfa’ya, İstanbul ve Ankara’dan gazeteciler özel uçakla geldi.Şanlıurfa’da Başbakan Erdoğan Ailesinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, UNICEF Türkiye Temsilcisi Edmond McLoughney’in de katıldığı tören düzenlendi. Törende, Erdoğan’ın, Haydi Kızlar Okula Kampanyası ve eğitime ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o dönem Sayın Emine Erdoğan'ın himayesinde başlayan genç kızlar şimdi üniversitelerden mezun oldular. Onların artık başka bir sorunu var: İş Sahibi Olmak.

O kızlar şimdi atanmak ve göreve başlamak istiyor.

Şanlıurfa'da 25 yaşlarına gelip işsiz kalan bir genç kız olmak çok zor.

Bu durumda olan genç kızlar şayet atanırlarsa kendi denkleri olan biriyle evlenebilirler. Eğer atanmazlarsa küçümsemiyorum ama ilkokul mezunu, ortaokul mezunu biriyle ailelerinin zoruyla evlendirilip bir ömür boyu zindan hayatı yaşamaya mahkum edilirler.

Ya da bir zamanlar haydi kızlar okula denilerek ilkokula başlayan şimdilerin genç kızları asgari ücretin altında olan maaşlarla köle gibi çalışmak zorunda kalırlar.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'dan bir zamanlar başlattıkları kampanyayı takip ederek şimdilerde mezun olan o genç kızlara iş imkanı sağlamalarını arz ediyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BAŞKAN BEYAZGÜL, VİRANŞEHİR İFTAR ÇADIRINDA VATANDAŞLARLA İFTAR YAPTI
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sizce 2023 Genel Seçimlerinde İktidarı Kim Alır?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
BAŞKAN BEYAZGÜL, VİRANŞEHİR İFTAR ÇADIRINDA VATANDAŞLARLA İFTAR YAPTI
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Zininur Butik Otel