DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Mehmet kılıç
Mehmet kılıç
Giriş Tarihi : 01-07-2019 13:56

Dinde ve aydınların insanlara ögütleri

"Bilerek hakkı batıl ile karıştırmayın, hakkı gizlemeyin.namazı tam kılın zekatı hakıyla verin,rükü edenlerle beraber rükü edin,"(bakara ) "altın ve gümüşü yığıp da onları allah yolunda harcamayanlar yok mu, işte onlara elem verici bir azabı müjdele !"
"Eğer müslümanların yaşadığı bir şehirde fakir görürseniz, bilin ki o şehrin yöneticileri halkın malını çaliyorlar .,(hz ali )
islamının sembolü cübbe, sarık, tesbih vb. Değil islamın sembolü ahlak,adalet, akıl,ilim,dır .
"Insanoğlunun bir vadi dolusu altını olsa, bir vadi daha ister .onun gözünü topraktan başka bir şey doyurmaz ..."(hz Muhammed )
Bir tren garında ölen rus edebiyatın dev ismi tolstoy hayatı sorgulayacak ders niteliğinde 17 sözü 1- öyle horuzlar vardır ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar . 2- hayat ne gideni geri getirir, ne de kaybettigin zamanı geri çevirir, ya yaşaman gerekenleri zamanında yaşayacaksın, yada yaşamadın diye ağlamayacaksın . 3- bozuk para insanın cebini deler, bozuk insanda kalbini . Bı yüzden harcayin ikisini de gitsin . 4- insanı bedenen ameliyat etmek için uyutmak ruhen ameliyat etmek için ise uyandırmak lazım . 5- herkes insanlığın kötüye gittini kabul etmez, herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür, ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez,. 6- varlığı bir şey kazandırmayan insanların ,yokluğu hiç bir şey kaybetirmez .7- ne diye şeytana kızarsın ? Bir iyilik yap da o sana kızsın .8- bil ki,yaşadıklarınla anılırsın . Ve unutma:ne yaşatiysan elbet bir gün onu yaparsın . 9- bir insanı bulduğün mevkiyle değil, göz koyduğu mevkiyle ölçmek gerekir.10- En güçlü iki sacaşçı sabır ve zamandır.11- bir insan acı duyuyorsa canlıdır, başkasının acısını duyuyorsa insandır .12- insanın gerçek gücü sıçrayışta degil, sarsılmaz Duruştadır .13- kendi mutluğğundan başka hedefi olmayan insan kötüdür.14- insanların çoğu onu yapiyor diye yanlış, yanlış olmaktan çıkmaz .15- kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük degildir . Bilmelisin, küçüsedigin her şey için gün gelir, önemsedigin bir bedel ödersin .16- birine çamur atma önce iyi düşün ve sakın unutma : önce senin ellerin kirlenecek.17- başkalarının hayatından ders alır insan,bütün hataları kendisi yapacak kadar uzun yaşamiyor .
Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az ... anlayana selamlar

NELER SÖYLENDİ?
@
wxikadhs 2 yıl önce
1
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Şanlıurfa'da En tatlı müze
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA