Seydi Eyyupoğlu Şeyhanlı Derneğine Başarılar Diledi

Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çiçekli ve Kadın Kolları Başkanı Leyla Dusak,Seydi Eyyupoğlunu Ziyaret Etti.

RÖPORTAJ - 11-01-2017 15:09

Seydi  Eyyupoğlu Şeyhanlı Derneğine Başarılar Diledi

 

Seydi Eyyüpoğlu Doğum              10 Nisan 1942 (74 yaşında)

Şanlıurfa, Türkiye Meslek            Siyasetçi

İlkokul mezunudur. Çiftçilik, Serbest Ticaret, Anavatan Partisi Kurucu Üyeliği yapmıştır. TBMM XIX., XX., XXIII., XXIV. ve XXV. Dönem Şanlıurfa Milletvekilidir. Evli ve ondokuz çocuk babasıdır.[1]

XXIV. Dönem Bağımsız olarak seçilen Eyyüpoğlu, 26 Ekim 2010 tarihinde AK Partiye katılmıştır[2]. Şanlıurfa'da bulunan Şeyhanlı Aşireti'nin en Fazla iş Gören  olarak kabul edilir.

Kabulde Seydi Eyyupoğlu Şöyle Konuştu ;

"İyilik yapan bir kişiye iyilik yapmak kolaydır. Doğal olan bu tavrı hemen herkes gösterebilir. Önemli olan kötülüğü dokunan birine iyilik edebilmektir ki, bunu herkes yapamaz. Bunu ancak mert, faziletli ve olgun kimseler başarabilir..Bizler Şeyhanlı Olarak Bunları Yapıyoruz.Şeyhanlı Aşiretimize Yakışanı Yaptığınız Takdirde Size Her Türlü Desteği Vereceğim.

Allah’ın yarattığı en mükemmel varlıktır insan. Bu kadar mükemmel yaratılan varlıktan bu mükemmelliğe yakışan davranışlar beklemek en doğal durumdur. Bizler insanlar olarak sürekli konuşuruz, her konuda ahkam keseriz, taahhütlerde bulunuruz. Toplumda en temiz, en dürüst en adil birisiyim deriz. Hatta daha ileri giderek geçmiştekileri, çevremizdekileri kötüleriz ve kendimizi kaf dağının tepesine çıkarırız. Ama iş uygulamaya geldi mi söylediklerimiz havada kalır. Haksızlığın, menfaatperestliğin, kul hakkı yemenin, en dik alasını yaparız. Bu gibilere söylenecek tek bir söz vardır; “kendine yakışanı yap” başka bir şey söylesen de etkisi olmaz. Şu anda da etrafımıza baktığımızda insanların birilerinin omuzlarına basarak yükseldiğini, başkalarının hakkını yediğini, yani kendilerine yakışanı yaptıklarını ayan beyan görmekteyiz Allah Hayırlı Uğurlu Etsin ." Diye konuşarak Başarı Dileklerini Sundu ve Teşekkür etti .

 

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Yanlış ameliyat sonucu doktoru intihar eden o kadın konuştu

Yanlış ameliyat sonucu doktoru intihar eden o kadın konuştu

26-09-2021 - RÖPORTAJ

BM iklim raporu bize ne söylüyor?

BM iklim raporu bize ne söylüyor?

07-09-2021 - RÖPORTAJ