ŞANLIURFA'DA MAHSUL ALMAK İÇİN GÜNLERDİR SIRADA BEKLİYORLAR

Hilvan’da hayvancılık ve çiftçilikle geçimini sağlayan vatandaşlar mahsul almak için günlerdir Toprak Mahsulleri Ofisi önünde yoğunluktan dolayı sırada bekliyor.

HAYVANCILIK - 13-04-2022 20:44

ŞANLIURFA'DA MAHSUL ALMAK İÇİN GÜNLERDİR SIRADA BEKLİYORLAR

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde hayvancılık ve çiftçilik ile geçimini sağlayan vatandaşlar mahsul almak için Toprak Mahsulleri Ofisi önünde araçlarıyla sırada bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Siverek ilçesinde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisinin kapatılması gerekçesiyle Siverekte bulunan çiftçilerin Hilvan ilçesindeki Toprak Mahsulleri Ofisinde işlem yapmak zorunda bırakıldı. Çiftçiler sorunun çözüme kavuşması için yetkililerden destek istedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu, “Çiftçilerin Toprak Mahsulleri Ofisinde mahsul almak ve satmak için Hilvan ilçesine gitmek zorunda bırakılıyor. Ofisin önünde uzun araç kuyruklarının oluşmaması ve Ramazan ayı nedeniyle oruçlu olan vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi için Siverek İlçesinde yeniden Toprak Mahsulleri Ofisinin açılması veya mevcut olan ofiste randevulu sistem ile çalışması durumunda çiftçinin sıkıntıları aşılacaktır” ifadesini kullandı.

 

BİHA

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Yavru Peçeli Baykuşlar Koruma Altına Alındı

Yavru Peçeli Baykuşlar Koruma Altına Alındı

31-05-2022 - HAYVANCILIK

Şanlıurfa'da tarlasını sulayan çiftçiye yılan şoku

Şanlıurfa'da tarlasını sulayan çiftçiye yılan şoku

26-05-2022 - HAYVANCILIK