https://www.urfadabugun.com/files/uploads/user/-a33d737d2c.jpeg
Rabia Uyğur

Özür kapatıyor mu?

23-02-2021 09:48

Geçtiğimiz hafta gündemin başkonusu ve hafta sonuna kadar konuşulan iftira ile ilgili tüm Şanlıurfa çalkalandı. Bir tarafta iftira atan, diğer tarafta ise atılan iftira karşısında çabalayan bir aile. Evet yalnış değil, bir aile. Sayın Beyazgül ve ailesine atılan iftiraların sahibide yine aynı yolda yürüyen bir partili.

Çamur at izi kalsın hesabı ile atılan bu iftiranın sonuçları sadece Sayın Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ü etkilemedi, ailesininyanı sıra tüm Şanlıurfayı karıştırdı. Kimileri acaba’larla kafalarında soru işaretleri oluştururken kimileri ise asla! demeye başladı.

Fakat ortada bir iftira vardı ve çok ciddi iddialardan oluşuyordu. Gerçekten çamur izini bırakmış ve toplumda kutuplaşmalar başlamıştı. Hele birde muhalliflerin eline verilen bir lokma ve diledikleri gibi kullanmak hakkına sahip olunmuştu.

Geçtiğimiz hafta ortalık toz duman tabiri ile çalkalandı. Gerçekten su bulandı ve bu suda balık avlamak isteyenler hemen su kenarına koştu. Birde bu oluşturulan bulanıklığa katkı sundularki onuda Allah bilir. Neyseki toplumun büyük bir bölümü bu olaya sert tepkiler gösterdi.

Beyazgül ailesi Şanlıurfa’nın bilinen ve her alanda dürüstlükleri efendi kişilikleri ve saygınlıklarıyla hak yemeyen harama bakmayan ve asla kirli siyasete maruz kalmayan bir aile. Bu bilinen bir durum ve hiçbir şekilde bu aileye kimse olmayan ve de asla olmayacak bir iftira ve karalama yapamaz.

Hizmetler aksadı denebilir, yada suya zam ulaşıma zam ve benzeri şekilde konular gündeme getirilebilinir. Zaten 1 buçuk yıldan beri dünya genelinde yaşanan pandemi bu hizmetleri sınırladı ve etkisi sürüyor. Buna rağmen yinede belediyelerimiz son sürat çalışmalarını sürdürüyor. İşte bu konularda eleştiri yapanlar olsa bile tartışılır.

Fakat soz konusu geçmişten bu güne her alanda tertemiz yaşamıyla bir aileye ve bu ailenin ileri gelen ismi olan sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e iftira atılması kabul edilemez. Bu iftirayı atanın, iman ekskliğinin göstergesidir. Bi insan ahiretini düşünüyorsa eğer asla böyle iman dışı kirli bir iftira kampanyası yürütemez. Buna asla hakkı yoktur.

Zaten bu dünyada olmasa bile ahirette bunun hesabını vermek zor olur ve koca bir ailenin ahını almayı kimse göze alamaz. O kişi çıktı ortaya ve bu paylaşımları yaparken pisikolojisinin yerinde olmadığını söylüyor. Zaten bu ülke ne çektiyse pisikolojik sorunları olanlardan çekti. Konuşurlar pisikoloji derler, şiddet uygularlar pisikoloji derler, her türlü günahı işlerler ve hemen ardından pisikolojiye bağlarlar.

O halde bende bu yazımı pisikolojime bağlayayım ve şöyle söyleyeyim, eşref saatime denk geldi ve böylesine bir yazıyı kaleme alayım dedim. Hayır ben buna pisikoloji diyemem. Pisikoloji sadece arkasına sığınılmış ve yapılan hataları gölgelemeye çalışılan bir bahaneden öte değil.

Bu düpe düz çamur at izi kalsın şiyarı. Evet bu şiyar ile kocaman bir aile zan altında bırakıldı. Kocaman bir toplum evet koca Şanlıurfa böylesine tirajı komik bir durumla ülke göndemine yerleşti. Sonuçları Şanlıurfa açısından ağır oldu. Ne olur yapmayın. Bir söz söylerken kırk defa düşünüp tartıp o şekilde konuşun lütfen. Sonuçlarını artı ve eksilerini göz önünde bulundurup sarf edin sözlerinizi. Aksi halde altından kalkamayacağınız büyük yükler ile karşılaşırsınız, hem bu dünyada hemde ahirette.

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Lütfen gençlerimizi uyuşturucu batağında kurtaralım Urfa turizmi Elleri Öpülesi Şehit Annelerinin Anneler Günü Kutlu Olsun Haydi, millet aşıya Türkiye ’siz bölgede adım atılamıyor Buda Paşa mı? Şimdi Sıra Kızlara İstihdamda M.Ö   M.S 8 Mart Geçti Gitti Yeni rehavet olmasın Bu kadar kolay mı? Artık zamanı geldi Şanlıurfa’ya ihanet mi? Elinize Sağlık Elinize Sağlık Ülkeme yararlı bir birey olmak istiyorum Tarım işçilerinin sorunu ne zaman son bulacak Mevsimlik tarım işçilerinin kaderi değişecek mi? Seçime Giderken! Türkiye’de çocuk işçilik sorunu Gazeteciler sahipsiz 31 Mayıs Sigarasız bir dünya Cumhurbaşkanı adayları sosyal medyada ne konuşuluyor RAMAZAN’DA GÖNÜLLÜLÜK İsrail katliam yapmaya devam ediyor Tüm Anneler günü kutlu olsun 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN Mevsimlik Tarım İşçileri Zorlu Yolculuğunda DEVİZ KURLARINDA YÜKSELİŞ NERYE KADAR Mevsimlik tarım işçilerinin kaderi değişecek mi? Ortadoğu kaynıyor Tarihte Urfa’da Aşiret kuvvetleri Milletinin huzur ve asayişi için 173 yıldır Urfa Cemiyetin Kuruluşu Sivas’ta Heyet KURTULUŞ SAVAŞINDA URFA Uygarlığın Doğduğu Şehir Urfa 11 NİSAN 1920 Şanlıurfa Türkiye ve batı arasında soğuk savaş Türkiye ve batı arasında soğuk savaş Çocuk işçi sayısı 2 milyona yaklaştı 5’yılda 580 işçi kadın hayatını kaybetti ÇADIRLARDA KADIN OLMANIN ZORLUĞU TARİHTEN URFA Urfa’da Hamdanilern Döneminde Neler Oldu URFA’DA EMEVİLER DEVRİ DÖNEMİ İdris Peygamberin Urfa tarihi 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun? Kadına karşı şiddet insanlığa ihanettir 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜNDE Şanlıurfa'nın en büyük sorunu "Madde Bağımlısı Gençler" Çalışanlar kariyer yolunda fedakâr davranıyor Şanlıurfa’da Kentsel Dönüşüm Kadın olmak zordur